Alfa Romeo Stelvio konečně na živo | Magazín AutoTrip.cz
Home » Autosalony » Alfa Romeo Stelvio konečně na živo
Bře 15, 2017 0 comment

Alfa Romeo Stelvio konečně na živo

 

Hvězda Ženevy

Není tomu vůbec dávno, kdy jsme vám přinesli informaci o online premiéře velké italské novinky, jménem Alfa Romeo Stelvio. Nyní se k této novince opět vracíme. Na ženevském autosalonu se totiž Stelvio stalo hlavní hvězdou stánku Alfy Romeo.

 

Zachránce Alfy

Nové SUV, nesoucí jméno po slavném alpském průsmyku přichází na trh s jedním jediným cílem, který není zrovna skromný. Stelvio má za úkol zachránit Alfu Romeo. Tato slavná automobilka v posledních několika letech utrpěla velký propad již se spekulovalo o jejím možném zániku. Toto nebezpečí bylo naštěstí zažehnáno a Alfa Romeo se pod vedením koncernu Fiat-Chrysler opět nadechla k životu. V loňském roce se její nový sedan Giulia stal hvězdou novinářských recenzí a dokonce se stal držitelem rekordního času jednoho kola na Nürburgringu, ve své kategorii. Reprezentativní a výkonný sedan je skvělý pro image značky. Pro zvýšení prodejů bylo ale třeba přijít s vozem, který se bude prodávat “jako rohlíky na krámě”. A jaký jiný vůz by mohl zastat tuto pozici než elegantní SUV, jejichž prodeje celosvětově stále rostou do astronomických čísel. Přesně to je důvod, proč Alfa v Ženevě slavnostně představila nové Stelvio.

 

 

Technika Giulie

Stelvio bylo postaveno na základě platformy, kterou FCA připravilo speciálně pro novinky ze stáje milánské automobilky. Pod kapotou se u vrcholného provedení QV ukrývá dvakrát přeplňovaný 2,9 litrový vidlicový šestiválec z dílen Ferrari, o výkonu 505 koňských sil.

Alfa Romeo prozatím neprozradila oficiální cenu vozu, předpokládáme ale, že bude startovat na částce kolem jednoho milionu korun.

 

Foto: FCA

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy