Nízké ceny benzínu. Proč najednou? | Magazín AutoTrip.cz
Home » Srovnání » Nízké ceny benzínu. Proč najednou?
Led 08, 2015 0 comment

Nízké ceny benzínu. Proč najednou?

 

Taky se ptáte, proč jsou ceny benzinu a nafty tak nízké?

Dříve nás šokovalo, kam až šplhají v Česku ceny benzinu a nafty, v těchto dnech je to s cenami pohonných hmot přesně naopak. Máme teď tak nízké ceny za benzin, že někde se dá natankovat i za cenu kolem 28 Kč/litr. Užívejme si to.

 

Nízké ceny benzínu

Ještě před několika měsíci nás strašily ceny atakující 40 Kč. Proč je benzin najednou tak levný? Proč ceny za benzin razantně klesají a dál prý ještě mají? Cena benzinu a nafty začala klesat ke konci roku, a to kvůli velkým přebytkům ropy. Jednak skončila hlavní motoristická sezona, jednak tu svoji velkou roli sehrála politika, zejména ruský konflikt. Cena benzinu je teď nízká mj. díky tomu, že Rusko má embargo na jakýkoliv vývoz a jediné, co může ven vyvážet, a tím naplňovat svoji státní kasu, je ropa a plyn. V okamžiku, kdy se ruský konflikt vyjasní, a on se dřív či později prostě vyjasní, máme zase po parádě.

 

 Ceny benzínu

Některé tuzemské čerpací stanice se snižováním ceny za benzin nejprve váhaly. A bohužel se pořád ještě najdou obchodníci, kteří s  cenou za benzin i naftu hýbat prostě nechtějí, i když prostoru na snižování mají dost. A smutné je, že cena za benzin se může u jednotlivých čerpacích stanic lišit i o 10 Kč za litr.

 


 

Litr benzinu v Česku nyní podle dat společnosti CCS v průměru stojí 31,79, nafta vyjde na 32,12 Kč.
Pro srovnání, taková cena benzinu byla třeba v roce 2005 a už tehdy byly ceny považovány za krajní a velmi vysoké. O pět let později, tedy v roce 2010, byla průměrná cena za benzin 33,66 Kč (Natural 95), cena za naftu byla 31,62.

 

Dnešní ceny benzinu a nafty jsou tak pro každého řidiče něco jako velký bobřík “za výdrž a statečnost”.

 

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy