Dacia dobývá svět | Magazín AutoTrip.cz
Home » Autonovinky » Dacia dobývá svět
Čec 20, 2015 0 comment

Dacia dobývá svět

 

Laciné vozy z Rumunska slaví úspěchy

 
Francouzská automobilka Renault vyrábí v Rumunsku pod značkou Dacia levné a jednoduché vozy. A překvapivě má s nimi obrovský úspěch.
 
Před měsícem na autosalonu v Argentině představila rumunská automobilka novinku připravenou speciálně pro jihoamerický trh. Z původního modelu Dacia Duster, což je laciné SUV, vznikl pick-up s názvem Oroch. Vozy se budou prodávat pod hlavičkou Renaultu.
 

Duster Oroch

 
V jižní Americe jsou pickupy velmi oblíbenými vozy a ročně se jich tam prodá milion – a právě proto se Oroch představil na autosalonu v Buenos Aires. Pětimístný pickup s velkou kabinou a zkrácenou korbou mají pohánět benzínové motory o objemu 1,6 nebo 2,0 litru. Pravděpodobně bude k dispozici i verze na etanol, který se v jižní Americe používá.
 
Podle automobilky se Oroch bude vyrábět právě v jižní americe a na trh se dostane ve druhé polovině letošního roku. To, zda se tento pickup bude prodávat i v Evropě, se zatím řeší.
 

Sandero

 
Pouze pro jihoamerický trh vznikla v divizi Renault Sport ostřejší verze modelu Sandero. V Evropě se prodává výhradně v laciném provedení, na jihoamerickém kontinentu máte šanci narazit na Sandero RS. To bude poháněno atmosferickým čtyřválcovým dvoulitrem, jeho výkon má být 145 koní a využívat bude služeb šestistupňové manuuální převodovky.
 
Drsnější Sandero bude mít také tvrdší podvozek, lepší (kotoučové) brzdy a upravené řízení. Sandero RS se spojlery a dvojitou koncovkou výfuku je prvním modelem pocházejícím z divize Renault sport, který byl vyvinut i vyroben mimo Evropu, a na trh se dostane začátekm příštího roku.
 


 
foto: topgear.com
 


 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy