Elegantní a praktická, taková je Kia Optima Sportwagon | Magazín AutoTrip.cz
Home » Autosalony » Elegantní a praktická, taková je Kia Optima Sportwagon
Bře 16, 2016 0 comment

Elegantní a praktická, taková je Kia Optima Sportwagon

 

Nejhezčí kombík Ženevy?

Ruch kolem ženevského autosalonu již pomalu a jistě utichá. My se ale krátce zastavíme u novinky, kterou ve švýcarském velkoměstě představila jihokorejská automobilka Kia.
Ta zde, stejně jako švédské Volvo, odhalila novou karosářskou variantu, své vlajkové lodi na poli sedanů, střední třídy – Optimy.

 

Ta ve verzi kombi nese název Optima Sportwagon. Další podobností novinky na stánku Kii a Volva je vnější design vozu. O obou se dá hovořit pouze v superlativech. Ale zatímco Volvo sází na sebevědomý a přímočarý design, Kia dala svému prvnímu kombi střední třídy do vínku sexy křivky, za které by se nestyděla leckterá modelka. Odborníci dokonce Optimu v tomto karosářském provedení přirovnávají k Alfě Romeo 147 Sportwagon, která bývá za jeden z nejsvůdnější kombi všech dob.

 

 

Vzhled Optimi Sportwagon je viditelně inspirován designovou studií Kia SportSpace, která byla představena v průběhu ženevského autosalonu v loňském roce.
Šířkou (186 cm) i délkou (485,5 cm) je vůz naprosto shodný s verzí sedan. Do výšky vůz narostl o titěrných 5 mm.

 

Interiér této varianty je, krom zavazadlového prostoru, prakticky identický se sedanovou verzí. Nabízí tak přehršel prostoru,plno měkčených materiálů, pravé kůže a dekorací z leštěného hliníku.

 

Již jsme zmiňovali zavazadelník. Ten se chlubí objeme 553 litrů a Optima Sportwagon se řadí mezi nejpraktičtější automobily svého segmentu.

 

Vysokopevnostní ocel – Vyšší bezpečnost, ale dražší oprava

Kia se opět chlubí novou technologií konstrukce, se kterou jsme se již setkali u nové Sportage. Tou je použití dílů vyrobených z lisované, vysokopevnostní oceli. Díky tomu se zvýšila pevnost celkové konstrukce.

 

Pod kapotou nalezne řidič 1,7 litorový diesel CRDi a u verzi GT nový dvoulitr T-GDI.

 

Foto: Kia

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy