Jaguar postaví nový sedan speciálně pro Čínu | Magazín AutoTrip.cz
Home » Autonovinky » Jaguar postaví nový sedan speciálně pro Čínu
Dub 18, 2016 0 comment

Jaguar postaví nový sedan speciálně pro Čínu

 

Prodloužená šelma pro Čínu

Na světě byste našli jen těžko specifičtější automobilový trh než je ten v „Říši středu“. Čínský motorista se nezajímá o průměrnou spotřebu, zrychlení z nuly na sto, maximální rychlost a už vůbec ne o stabilitu v projížděných zatáčkách. To co čínského zákazníka zajímá je velikost vozu a počet „hejblátek“, která nalezne v interiéru. Není proto divu, že většina automobilek přistoupila na politiku výroby diametrálně odlišných automobilů pro Čínu.

 

Na tuto politiku nyní přistoupil i jinak tradičně založený britský Jaguar pomalu odhaluje nový XF L. Označovat tento vůz za nový by ale nebylo správné. Jedná se o běžný, středně velký manažerský sedan XF. Aby se ale zamlouval čínským zákazníkům, Jaguar značně prodloužil jeho rozvor. Po tomto zvětšení se z původně středně velkého sedanu stal obávaný nepřítel pro Mercedesy třídy E a BMW pětkové řady, které se v Číně, díky své vynikající pověsti, těší obrovské oblibě.

 

Pod kapotou této jaguáří „novinky“ bude pracovat přeplňovaný zážehový dvoulitr.

 

Odhalení již za týden

Bohužel pro nás, zatím neznáme finální podobu vozu a tak stále jen hádáme, jak asi bude prodloužený XF vypadat. Jaguar prozatím odhalil pouze teaser v podobě fotografie na které si můžeme prohlédnout zadní blatník, grafiku zadních světlometů a nápis XF L, umístěný na výfuku kufru.

 

 

Světlo světa spatří automobil již za týden, 25. dubna v průběhu Peking Auto Show 2016.

 

Jaguar made in China

XF L ale není jedinečný jen tím, že se bude jednat o první vůz, s kočkovitou šelmou ve znaku, vyráběný speciální pro „Říši středu“. Jedná se i o první Jaguar, který bude vyráběn na čínském území. Konkrétně bude jeho výroba probíhat v továrně Jaguar Land Rover v provincii Chanhshu, kde již probíhá výroba Range Roveru Evoque a Land Rover Discovery Sport.

 

Foto: Jaguar

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy