Koncept ze Ženevy: Kia Sportspace | Magazín AutoTrip.cz
Home » Autosalony » Koncept ze Ženevy: Kia Sportspace
Bře 25, 2015 0 comment

Koncept ze Ženevy: Kia Sportspace

 

Autosalon Ženeva 2015 – Koncept Kia Sportspace

Jihokorejská automobilka představila na autosalonu v Ženevě koncept Sportspace, prostorný kombík, který je předurčen k tomu, aby rychle polykal kilometry a všem pasažérům zajistil komfortní cestu. Disponuje vzdušným interiérem s jednoduchou palubní deskou, velkým displejem a štíhlým tunelem ve středu vozu. Místo vnitřního zpětného zrcátka nabízí Sportspace displej, na kterém vidíme záběry ze zadní kamery.

 

Koncept Kia Sportspace je s největší pravděpodobnostní předobrazem nové generace modelu Optima a autorem jeho designu je tým pod vedením Itala Gregoryho Guillauma.

 

Rozhodli jsme se navrhnout zcela nový druh auta typu grand tour – pro činorodé lidi, kterým se hodí rozumně prostorný zavazadelník, ale zároveň nepřistoupí na žádný kompromis v pohodlí, stylu a sportovním zaměření vozu,“ vysvětluje Gregory Guillame, hlavní designér Kia pro Evropu. Navíc přihodili skvělý výkon, spolehlivost a hospodárnost, na nichž si Kia vybudovala svou pověst.

 

Automobil vznikal v evropském design centru automobilky Kia, které se nachází ve Frankfurtu. Jeho tvůrci tvrdí, že Kia nemá na evropském trhu v tomto segmentu odpovídající vůz a tak se rozhodli, že Evropě představí jiné auto než ostatní. A podařilo se jim to, koncept Sportspace je elegantní vůz, který rozhodně nepůsobí dojmem obyčejného pracanta s velkým kufrem.

 

Namísto prodlouženého zadního okna, které nechá kolemjdoucí nahlédnout do prostorného kufru, má Sportspace objemný D sloupek a jeho zadní dveře působí spíš jako by byly určeny pro hatchback a tak auto působí z profilu velmi živě. Příští rok snad uvidíme, co všechno se z konceptu přenese do reality.

 Foto: caranddriver.com

 

 

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy