Maybach se vrací na scénu s mocným kupé | Magazín AutoTrip.cz
Home » Autonovinky » Maybach se vrací na scénu s mocným kupé
Srp 17, 2016 0 comment

Maybach se vrací na scénu s mocným kupé

 

Návrat slavného jména

Maybach. Někdejší symbol moci a okázalého luxusu. Bohužel postupem času tato kdysi slavná automobilka, založena roku 1912 ztrácela dech. Od roku 2012 se slůvko „Maybach“ stalo pouhým označením luxusních Mercedesů a v roce 2013 zmizelo z automobilového slovníku úplně. To se ale Mercedes rozhodl změnit a v současnosti opět vyrábí luxusní verze své třídy S opět pod označením Mercedes-Maybach a tím to rozhodně nekončí.

 

Na letošní automobilové výstavě v Pebble Beach bude odhalen zcela nový koncept vozu, s třícípou hvězdou na kapotě, pod kterou se hrdě skví název Maybach.

 

6 metrů luxusu

Slavné jméno ovšem není to hlavní, čím chystaný koncept, s názvem Mercedes-Maybach 6 zaujme. Poprvé v novodobé historii Maybachů se nebude jednat o prodlouženou či jinak upravenou třídu S, ale o plnohodnotný samostatný model. Stejně tak jde o první ne-limuzínu po dlouhých letech. Ačkoli má vůz na délku atakovat hodnotu šesti metrů (na což také odkazuje číslovka 6 v názvu vozu) půjde o dvoudveřové, luxusem nabité, „sportovní“ kupé.

 

 

Ztělesnění přepychu na kolech

Na prvním snímku, který Mercedes uvolnil před pár dny, máme možnost obdivovat elegantní siluetu s neobyčejně dlouhou kapotou a elegantně se svažující střešní linií. Na masivním C-sloupku máme možnost spatřit logo Maybach dvojitého písmena „M“.

 

Druhý snímek nám otvírá pohled na masivní mřížku chladiče a futuristicky vyhlížející LED světlomety, vzdáleně připomínající svým tvarem ty, známé z konceptu Mercedes AMG GT Vision.

 

Překvapí Němci novým motorem?

O technice, kterou bude Mercedes-Maybach 6 využívat, prozatím nepadlo jediné slovo. Soudě dle majestátních rozměrů a množství luxusní výbavy, která se dá v interiéru očekávat je ale jasné, že rozhodně nepůjde o kterak lehký vůz. Dá se proto očekávat použití nejsilnějšího vidlicového dvanáctiválce z dílny Mercedesu s dvojitým přeplňováním. Šušká se ovšem, že by nás mohl Mercedes šokovat a postavit pro Maybach motor W16.

 

Rozuzlení je za dveřmi

Jak motor se nakonec objeví pod kapotou a zda se koncept dočká i své produkční verze se dozvíme již za několik málo dní na slavnostním odhalení vozu v Pebble Beach.

 

Foto: Daimler A.g.

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy