Nenechte se zlákat! Jak fungují podvody s prodejem ojetin? | Magazín AutoTrip.cz
Home » Pro řidiče » Nenechte se zlákat! Jak fungují podvody s prodejem ojetin?
Bře 24, 2017 0 comment

Nenechte se zlákat! Jak fungují podvody s prodejem ojetin?

 

Nákup ojetého vozu se mění v hazard

Nákup ojetého auta je stále velmi riskantní záležitostí. Auto z bazaru sice láká možnosti výhodnějšího financování, je ale důležité mít se na pozoru a nenechat se zlákat na medové řeči prodejců. U více než 40 % všech ojetých vozů, které jsou u nás každoročně prodány, dochází před samotným prodejem k manipulaci údajů o počtu ujetých kilometrů. U dalších 20 % prodaných vozů je možné dokázat zfalšované datum výroby v technickém průkaze.

 

Nová série videí nahlíží pod pokličku podvodů

Podvodníci přitom nemusí vynakládat kdoví jakou snahu nebo velké náklady, aby poctivého zájemce o vůz napálili a nevratně ho připravili o nemalou finanční částku za vůz, který této ceně rozhodně neodpovídá. Této problematice se věnuje nová série videí společnosti Cebia. Ty s nadhledem a humornou atmosférou odhalují nejčastější praktiky podvodníků. Hlavní video na tomto portále nám dává nahlédnout pod pokličku podvodů, kterak levnou a otlučenou ojetinu proměnit v naleštěný skvost, o který se zájemci budou na internetových inzertních portálech prát. Zbylá čtveřice videí je věnována dalším problémům s dovozem ojetých vozů ze zahraničí, falešné inzerce nebo zatajování důležitých informací o historii vozu.

 

Jak zjistím historii vozu, o který mám zájem?

Po zhlédnutí videa si můžete pomyslet, že to pro podvodníky přeci nemůže být tak jednoduché, aby mohli manipulovat s daty, na která zájemce o vůz spoléhá. Bohužel tomu tak je a existuje pouze málo možností, jak může běžný smrtelník toto nekalé jednání odhalit. Jednou z těch nejúspěšnějších je nástroj AUTOTRACER. Tento systém čerpá data od výrobců, prodejců, importérů, dealerů, servisních míst, leasingových společností a dalších partnerů z České republiky, Slovenska a dalších zemí Evropy. Všichni tito partneři poskytují do systému AUTOTRACER data o ujetých kilometrech a dalších důležitých údajích vozů, které projdou „jejich rukama“, prostřednictvím VIN kódu vozu. Systém AUTOTRACER v principu funguje tak, že po zadání VIN kódu předem a zdarma zobrazuje rozsah a typ informací, které jsou k prověřovanému vozidlu dostupné. Zkuste to – stačí zadat VIN

 

Foto: Pexels.com

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy