Domů » Sport » Škoda Fabia R5 zvládla premiéru na jedničku!

Škoda Fabia R5 zvládla premiéru na jedničku!

0

Celosvětová rallyová premiéra nové škodovky se odehrála na domácí půdě, v Rallye Klatovy, a dopadla nejlépe, jak mohla – vítězstvím.

Škoda Fabia R5 s posádkou Jan Kopecký – Pavel Dresler vyhrála jako jeden z mála vozů hned první oficiální rychlostní zkoušku ve své kariéře, nakonec se úspěšné trojici podařilo zvítězit celkem na jedenácti z dvanácti erzet. Na jediné zkoušce porazil Kopeckého předchozí vítěz Rallye Klatovy Václav Pech s vozem MiniCooper S2000, ten ale musel ve třetí erzetě pro závadu odstoupit.

Posádka nové Fabie R5 byla před startem plná očekávání, protože po testech sice všechno fungovalo, ale teprve závod ukáže skutečné kvality – a nová Fabia byla podle týmu i jezdců perfektní.

Šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek prohlásil, že ho velmi těší tak úspěšné symbolické zahájení kariéry vozu Fabia R5, ale současně si je vědom toho, že tým čeká v následujících závodech ještě hodně práce, aby byly jeho výkony stále tak dobré.

Zkušený Jan Kopecký s Dreslerem po první RZ vyhrával jednu zkoušku za druhou a v cíli 15,71 km dlouhé trati měl před druhým jezdcem, Francouzem Bryanem Bouffierem (ten mimochodem v roce 2013 skončil na druhém místě právě za Kopeckým v seriálu Mistrovství Evropy) se spolujezdcem Moreauem na Citroenu DS3RS, náskok 1:34.6 minuty. Třetí nakonec dojela dvojice Valoušek/Havelková na předchůdkyni R5 neboli Škodě Fabii Super 2000.

Škoda Fabia R5 má velké ambice

Dalším závodem bude Rally Český Krumlov, druhý podnik českého mistrovství, který se jede ve dnech 22. a 23. května a Kopecký se jej opět aktivně zúčastní. Téměř současně se chystá ŠKODA Motorsport od 21. do 24. května provést svůj comeback v kategorii WRC-2 Mistrovství světa v rally.

Tady se za volant nového vozu ŠKODA Fabia R5 posadí mistr Evropy Esapekka Lappi a také nová naděje Pontus Tidemand. Účast dvou vozů ve dvou závodech bude pro nový vůz velkou výzvou, do té doby bude tým testovat.