VW a Audi svolávají v USA 850 000 vozů do servisů | Magazín AutoTrip.cz
Home » Aktuality » VW a Audi svolávají v USA 850 000 vozů do servisů
Úno 16, 2016 0 comment

VW a Audi svolávají v USA 850 000 vozů do servisů

 

Aféra Takata

Každý, kdo se alespoň částečně zajímá o dění v automobilovém světě jistě zaznamenal poprask kolem airbagů značky Takata. Tato aféra odstartovala již v průběhu loňského května, a jak se zdá, stále nemá konce.

 

Zprvu se zdálo, že se jedná především o problém japonských automobilek. Do servisů bylo svoláno již více než 40 milionů vozů po celém světě. Většinou se jednalo o automobily značek Toyota, Nissan, Honda a Subaru. Na celý problém upozornila samotná Honda, která doložila šest usmrcených řidičů, kteří zemřeli na následky příliš silného vystřelení airbagu při dopravní nehodě. Honda okamžitě po provalení této aféry ukončila se společností Takata obchodní styky a rozhodla se najít nového dodavatele airbagů

 

 

Nyní vyplouvají na povrch takové zprávy, že společnost Takata o problémech svých produktů věděla a vědomě se je snažila zakrývat již od roku 2001.

 

Dalších 850 tisíc vozů míří do servisu

V dnešních dnech proletěla Amerikou další znepokojující zpráva. Svolávací akci chystá i koncern Volkswagen a Audi, rovněž kvůli opravám vadných airbagů Takata. Do servisů bylo pozváno více než 850 tisíc automobilů zmíněných značek.

 

Foto: Wikipedia.cz

 

Napsat komentář

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment

  • Nejnovější příspěvky

  • Historie

    LIAZ_MT

    Jak se žilo řidičům za socialismu

  • Mohlo by Vás zajímat

    let-historickym-balonem-300x600-1430290236.png
  • Odkazy