
Výrobci elektroniky se chystají vyrábět auta!
Velké firmy, které se v posledních desetiletích zabývaly výrobou elektroniky, jako jsou Sony, Toshiba a Panasonic, hledají způsob, jak nadále úspěšně přežít.
S obrovskou konkurencí jiných asijských výrobců a samozřejmě také Applu, a v neposlední řadě s nástupem nových technologií v oblasti domácí elektroniky se změnilo portfolio výrobků, které dnes tyto firmy nabízejí.
Velkou část jejich nabídky tvoří součástky využívané pro automobilový průmysl, a tak je celkem smysluplné, že se společnosti chystají ještě víc propojit svoje zájmy s automobilovým průmyslem. Už dnes dokážou třeba u Sony vyrobit součásti aut od obrazovek a navigací, přes integrované obvody, řídící jednotky až po startéry a posilovače řízení, a tak se jejich plánovanému novému zaměření netřeba divit.
Apple a Google už s vývojem aut začaly
Podobně je na tom inovátorská firma Apple, která už změnila trh s mobilními telefony, a poněkud překvapivě také Google – obě společnosti nicméně míří ještě výš, než výrobci elektroniky z Japonska: u Apple i Google laškují s výrobou automobilu, který bude řídit sám sebe.
V obou společnostech pracují na řídících pozicích lidé, kteřímají zkušenosti s prací v automobilovém průmyslu nebo dokonce pracovali přímo v automobilkách a také už odjíždějí na stáže a pracovní pobyty v továrnách, kde se vyrábějí auta.
Vzhledem k tomu, že podle některých názorů jsou auta něco jako „nové smartphony“, a k tomu, jak moc našlapené elektronikou a v poslední době i komunikačními přístroji nové automobily jsou, je auto od Apple celkem reálnou věcí. Podle některých odhadů by dokonce společnost byla schopna mít auto už v roce 2020.
Jak Apple, tak Google mají docela slušně vyděláno, takže šance na to, že se dočkáme zvláštního auta alespoň od jedné z těch to společností je skutečně poměrně vysoká.
Foto: lynxbroker.cz