Domů » Zajímavosti » Auta přímo od výrobců elektroniky? Možná už brzo

Auta přímo od výrobců elektroniky? Možná už brzo

0
Auta přímo od výrobců elektroniky? Možná už brzo

Výrobci elektroniky se chystají vyrábět auta!

Velké firmy, které se v posledních desetiletích zabývaly výrobou elektroniky, jako jsou Sony, Toshiba a Panasonic, hledají způsob, jak nadále úspěšně přežít.

S obrovskou konkurencí jiných asijských výrobců a samozřejmě také Applu, a v neposlední řadě s nástupem nových technologií v oblasti domácí elektroniky se změnilo portfolio výrobků, které dnes tyto firmy nabízejí.

Velkou část jejich nabídky tvoří součástky využívané pro automobilový průmysl, a tak je celkem smysluplné, že se společnosti chystají ještě víc propojit svoje zájmy s automobilovým průmyslem. Už dnes dokážou třeba u Sony vyrobit součásti aut od obrazovek a navigací, přes integrované obvody, řídící jednotky až po startéry a posilovače řízení, a tak se jejich plánovanému novému zaměření netřeba divit.

Apple a Google už s vývojem aut začaly

Podobně je na tom inovátorská firma Apple, která už změnila trh s mobilními telefony, a poněkud překvapivě také Google – obě společnosti nicméně míří ještě výš, než výrobci elektroniky z Japonska: u Apple i Google laškují s výrobou automobilu, který bude řídit sám sebe.

V obou společnostech pracují na řídících pozicích lidé, kteřímají zkušenosti s prací v automobilovém průmyslu nebo dokonce pracovali přímo v automobilkách a také už odjíždějí na stáže a pracovní pobyty v továrnách, kde se vyrábějí auta.

Vzhledem k tomu, že podle některých názorů jsou auta něco jako „nové smartphony“, a k tomu, jak moc našlapené elektronikou a v poslední době i komunikačními přístroji nové automobily jsou, je auto od Apple celkem reálnou věcí. Podle některých odhadů by dokonce společnost byla schopna mít auto už v roce 2020.

Jak Apple, tak Google mají docela slušně vyděláno, takže šance na to, že se dočkáme zvláštního auta alespoň od jedné z těch to společností je skutečně poměrně vysoká.

Foto: lynxbroker.cz

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...