Domů » Zajímavosti » Auto za rozumnou cenu Top Gearu může být Vaše!

Auto za rozumnou cenu Top Gearu může být Vaše!

0
Auto za rozumnou cenu Top Gearu může být Vaše!

Auto plné hvězd

Will Smith, Aaron Paul, Hugh Jackman, Olly Murs nebo James Blunt. To je jen stručný výčet světových celebrit, které se objevily v poslední sérii slavného britského pořadu Top Gear. K tomu neodmyslitelně, stejně jako ochočený závodní jezdec Stig, patří i auto za rozumnou cenu, ve kterém se právě ony celebrity prohání po testovacím okruhu Top Gearu.

Konec Top Gearu jak jsme ho znali

Jenže po známé aféře mezi hlavním protagonistou pořadu, Jeremym Clarksonem, a jedním z producentů došlo ke zrušení Top Gearu, tak jak jsme ho do té doby znali. Sbohem jsme museli dát oblíbené trojici moderátorů ve složení Jeremy Clarkson, Richard Hamond a James May. Ti budou v novém Top Gearu nahrazeni Chrisem Evansem.

Pryč s Astrou

Nyní se BBC rozhodla zbavit dalšího pozůstatku Clarksonovi přítomnosti v Top Gearu. Nemusíte se ale děsit. Stig na svém místě stále zůstává. Na mysli mám nyní ono auto za rozumnou cenu.

Kdo nabídne nejvíce?

Červený, pětidveřový hatchback Vauxhall Astra s benzínovým motorem 1,6 litru s nájezdem zhruba 4.700 okruhových km je nyní nabízen v online aukci na webu E-bay. Vyvolávací cena byla stanovena na 5.500 liber (zhruba 200.000,- Kč). Již nyní se ale částka vyšplhala na 8.100 liber (cca. 300.000,- Kč). Dá se ale očekávat, že se cena vozu, hlavně pro jeho sběratelkou hodnotu několikanásobně zvýší. Aukce bude totiž ukončena až 27. prosince.

Na technickou zapomeňte

A co za své peníze dostane budoucí majitel uvnitř tohoto sběratelského kousku? Například navigaci, kožený volant, sedmnáctipalcová kola, nebo audiosystém se šesti reproduktory. Pro bezpečnost celebrit byl vůz dokonce vybaven bezpečností klecí a závodními pětibodovými sedačkami. Kvůli nim jsou ale zcela odpojeny airbagy. S vozem tak není legální vyjet na silnici.

Foto: E-bay.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...