Dálniční poplatky v Chorvatsku

0
12015

Český sen a jeho dálniční poplatky

Chorvatsko je každoročně cílovou destinací více než třinácti procent všech českých turistů, kteří vyráží k moři. Velká část turistů sice volí cestu autobusem, stále jsou ale mezi námi i tací dobrodruzi, kteří na Jadran vyráží po vlastní ose. Pojďme se tedy podívat, jak je to v Chorvatsku s dálničními poplatky a na kolik vás cesta do chorvatska vyjde.

Známky nečekejte

Pohyb po chorvatských dálnicích je stejně jako v sousedních zemích zpoplatněn. Jen marně byste ale na chorvatské benzínce hledali klasickou dálniční známku, kterou známe z České Republiky. V Chorvatsku jsou pro výběr dálničních poplatků využívány mýtné brány.

40 kun za 100 km

Zde se poplatky platí hotově či kreditní / debetní kartou. Ceny se pohybují kolem čtyřiceti kun (zhruba 150 Kč) za sto ujetých km.

Foto: Wikipedia.com

 
Sdílejte
Předchozí článekAston Martin Vanquish Zagato – Dokonalý útok na Vaše smysly
Další článekHistorie automobilky FIAT
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here