Dovoz ojetin z Německa – Každý pátý ojetý vůz má za sebou havárii

0
2311
Nehoda
Nehoda

Dovoz ojetých vozů zažívá výborné roky a především aut z Německa se u nás prodá obrovské množství. Ne vždy je ovšem minulost vozu tak jasná, jak by měla být a při zkoumání narazíme často na problémy. Ty na sebe berou podobu nehody, stočeného tachometru nebo falešného kódu VIN. Není proto divu, že se kontrole minulosti dovezených vozů tolik firem věnuje.

Stav ojetin nepotěší

Ojetý vůz z dovozu u těchto firem můžete nejen zkontrolovat, ale poměrně pravidelně nám přinášejí zajímavá data o stavu ojetin. Jinak tomu není ani teď u výzkumu Cebia a výsledky nás nepotěší. Myšlenka, že se k nám vozí kvalitní vozy se ukázala jako mylná. Ukázalo se totiž, že neuvěřitelných 28% vozů dovezených ze zahraničí vykazuje nějakou vážnou škodu. A je ještě hůř, jelikož podvody s prodejem ojetin jsou dnes bohužel běžné.

Za rok se k nám dovezlo více než 170 000 ojetých vozů

Po prozkoumání vyšlo najevo, že každé páté ojeté vozidlo již má za sebou nehodu a každé dvacáté má za sebou „totálku„. Tyto informace samozřejmě žádný kupující od dovozce nikdy nezjistí, pokud se tedy najednou nepříjemně neprojeví. Uvést bychom si také měli, jakých vozů se tento výzkum týkal. Náhodně bylo vybráno 1 000 vozů, jež se stářím pohybovaly kolem 3 až 11 let. Během roku 2018 se do České republiky dovezlo 177 117 ojetých vozů a v případě testované skupiny vycházel počet záznamů o nehodě: 1,5 záznamu na jeden vůz.

Kvalita ojetin z dovozu je mizivá

Často se tak stane, že kupující zaplatí za bouraný vůz stejnou částku, jako za jiný nebouraný. Přeplatit je takhle možné i několik stovek tisíc Kč. To ale samozřejmě není ten největší problém. Vůz po těžké havárie je téměř nemožné vrátit do původního stavu tak, aby odpovídal všem bezpečnostním požadavkům. Majitel tak riskuje nejen s životem svým, ale také životy své posádky. Hodnota bouraného vozu je téměř nulová, ale „šikulové“ jsou schopni takový automobil dostat během chvilky do takového podoby, že nemáte šanci na první pohled nic poznat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno