Domů » Aktuality » Jeremy Clarkson vs BBC: klid zbraní

Jeremy Clarkson vs BBC: klid zbraní

0
Jeremy Clarkson vs BBC: klid zbraní

Jeremy se vrací a automobilová show s ním

Zhruba před měsícem hladový moderátor Jeremy po natáčení vrazil facku jednomu z producentů Top Gearu, televize BBC se rozhodla dát Clarksonovi (přesně jak ho už loni varovala) padáka, a na stránkách britských i světových médií se rozpoutalo peklo.

Od té doby se vynořila spousta podpůrných petic a spekulací a jen velmi málo jasně řečených informací. Mezi nimi bylo odvolané vysílání zbývajících tří dílů Top Gearu a informace o tom, že smlouva na moderování motoristického pořadu Top Gearu je ukončena. Zbývající členové týmu, to jest Richard Hammond a James May, svého kolegu a kamaráda podpořili a bez něj pořad moderovat odmítli.

BBC se po celou dobu kauzy snaží vypouštět o celém incidentu co nejméně informací, všichni tři moderátoři sice vtipkují napříč internetem jako o život, ale nic konkrétního také neřekli, a tak se můžeme dalšího vývoje víceméně jen dohadovat.

Na konci března si trojice založila na facebooku stránku nazvanou prostě „Clarkson, Hammond and May“ a během týdne získala téměř půl milionu lajků.

BBC mezitím změnila fotku na pozadí stránky Top Gearu – dneska už tam září samotný The Stig a moderátoři jsou fuč.

Show se musí přejmenovat

V sobotu 4. dubna pak bylo potvrzeno, že putovní show TopGearu, s níž Jezza, Hamster a Captain Slow objíždějí svět, se neruší a turné proběhne podle plánu od května do listopadu – jen pod novým názvem. Ano, tušíte správně, bude to Clarkson, Hammond and May Live, nikoli Top Gear Live jako dosud. Show se téměř nezmění, až na pár detailů: nesmí se používat název Top Gear, nesmí se zmiňovat The Stig a zejména se Jeremy musí zdržet veškerých komentářů na téma vyhazov z BBC.

Všichni tři moderátoři se vyjádřili, že turné dělají zejména kvůli fanouškům a ty rozhodně nechtějí zklamat. Koneckonců zjevně vědí co dělají, jejich fanouškovská základna je široká a věrná a lístky na jejich živé vystoupení se po skandálu prodávají ještě víc než před ním a ve výsledku je jedno, jestli je to proto, že všichni chtějí vidět slavnou trojici ještě jednou, možná naposledy, anebo prostě doufají, že u dalšího průšvihu budou osobně.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...