Domů » Autosalony » Koncept ze Ženevy: Kia Sportspace

Koncept ze Ženevy: Kia Sportspace

0
Koncept ze Ženevy: Kia Sportspace

Autosalon Ženeva 2015 – Koncept Kia Sportspace

Jihokorejská automobilka představila na autosalonu v Ženevě koncept Sportspace, prostorný kombík, který je předurčen k tomu, aby rychle polykal kilometry a všem pasažérům zajistil komfortní cestu. Disponuje vzdušným interiérem s jednoduchou palubní deskou, velkým displejem a štíhlým tunelem ve středu vozu. Místo vnitřního zpětného zrcátka nabízí Sportspace displej, na kterém vidíme záběry ze zadní kamery. 

Koncept Kia Sportspace je s největší pravděpodobnostní předobrazem nové generace modelu Optima a autorem jeho designu je tým pod vedením Itala Gregoryho Guillauma.

Rozhodli jsme se navrhnout zcela nový druh auta typu grand tour – pro činorodé lidi, kterým se hodí rozumně prostorný zavazadelník, ale zároveň nepřistoupí na žádný kompromis v pohodlí, stylu a sportovním zaměření vozu,“ vysvětluje Gregory Guillame, hlavní designér Kia pro Evropu. Navíc přihodili skvělý výkon, spolehlivost a hospodárnost, na nichž si Kia vybudovala svou pověst.

Automobil vznikal v evropském design centru automobilky Kia, které se nachází ve Frankfurtu. Jeho tvůrci tvrdí, že Kia nemá na evropském trhu v tomto segmentu odpovídající vůz a tak se rozhodli, že Evropě představí jiné auto než ostatní. A podařilo se jim to, koncept Sportspace je elegantní vůz, který rozhodně nepůsobí dojmem obyčejného pracanta s velkým kufrem.

Namísto prodlouženého zadního okna, které nechá kolemjdoucí nahlédnout do prostorného kufru, má Sportspace objemný D sloupek a jeho zadní dveře působí spíš jako by byly určeny pro hatchback a tak auto působí z profilu velmi živě. Příští rok snad uvidíme, co všechno se z konceptu přenese do reality.

Foto: caranddriver.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...