Domů » Zajímavosti » Konec asfaltu? Na silnice se může využívat plast

Konec asfaltu? Na silnice se může využívat plast

0
Konec asfaltu? Na silnice se může využívat plast

Nizozemská společnost chce používat plast na silnice

Holandská společnost s 15 tisícovkami zaměstnanců, VolkerWessels, se chystá využívat recyklovaný plast, který vyloví z oceánu, ke stavbě silnic. Ty by měly bez problémů snášet teploty od -40 do +80 stupňů Celsia. Společnost vyrábí i recyklovatelný asfalt.

Rotterdam chce pilotní projekt

Po představení celého projektu plastových silnic, které se budou pokládat v panelech a mají být duté, čímž se usnadní i případná pokládka kabelů a různého vedení, okamžitě projevilo o vlastní silnici zájem holandské město Rotterdam. Jako testovací projekt si objednalo cyklostezku.

Stavba bude trvat tři roky

Jednotlivé díly silnice s jendoduchým názvem PlasticRoad se budou vyrábět předem, místo se připraví ke stavbě a pak se silnice poskldáá dohromady jako stavba z lega. Silnice z plastu by měla vydržet kolem padesáti let, což je asi třikrát déle než obyčejné silnice. vyžaduje také méně údržby, takže její použití by mělo snížit i četnost dopravních zácp.

foto: volkerwessels.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...