Domů » Autonovinky » Malé SUV Audi Q1 se chystá do velkého světa

Malé SUV Audi Q1 se chystá do velkého světa

0
Malé SUV Audi Q1 se chystá do velkého světa

Novinka v sektoru supermini SUV – Audi Q1

V příštím roce nás čeká premiéra v sektoru takzvaných supermini SUV – koncernová značka Audi se rozhodla na trh uvést Audi Q1. Postaví jej na podvozku MQB, na němž jezdí například Golfy, a bude se skládat v nově budované továrně v centrále Audi, která je v Inglostadtu. Představit by měla model snad ke konci letošního roku a ukázat by se měl příští rok na autosalonu v Detroitu. 

Co se týká velikosti, měla by Q1 být podobných rozměrů jako třídveřový model A3, to znamená 4,237m dlouhá, nicméně má si udržet všech pět dveří. Zákazníky by měli být spíše mladší úspěšní lidé, kteří mají zájem o menší luxusní, ale současně praktická auta.

Q1 bude šestým SUV od Audi, po obřím korábu Q7 se objevila menší verze Q5 a její sportovní sourozenec SQ5, následována ještě menším Q3 a nejrychlejším malým SUV s názvem RS Q3. Q1 je tedy logickým pokračovatelem tendence – čím nižší číslo, tím menší vůz.

Další pravidlo je pravděpodobně na cestě – nedávno byly potvrzeny informace, že Audi začne vyrábět sportovní verze svých modelů – z pětky bude odvozena sportovní Q6 a z obří sedmičky má vyrůst sportovní Q8. Názvy Q2 a Q4 zatím nebyly zaregistrovány.

Foto: caranddriver.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....