Domů » Sport » Mistr světa v rallye nastoupí na Dakar již za nový tým

Mistr světa v rallye nastoupí na Dakar již za nový tým

0
Mistr světa v rallye nastoupí na Dakar již za nový tým

Patnáct let spolupráce a devět mistrovských titulů

To je výsledek spolupráce slavného francouzského závodníka Sebastiena Loeba a závodní divize Citroënu. Tato úspěšná spolupráce se ale blíží svému konci.

Jak se ale říká: „Každý konec je novým začátkem“. Loeb tak již nyní zahájil spolupráci s další automobilkou spadající do koncernu PSA – Peugeotem. Jeho barvy bude Loeb hájit již na slavné Rally Dakar, které bude již tradičně startovat začátkem ledna.

Sám Loeb se v souvvislosti s tímto přestupem nechal slyšet pro agenturu Reuters:„Končí tím pro mě jedna kapitola. Jsem ale rád, že jsem se mohl podílet na úspěchu Citroënu v rallyeovém mistrovství světa i seriálu cestovních vozů.“

Změnu barev, které bude v příštích letech Loeb hájit, oznámil v totožný den, kdy Citroën vydal oficiální prohlášení, ve kterém se dozvídáme, že automobilka, s dvojitým šípem ve znaku bude na startu příští sezóny MS v rally chybět. Tým se chystá postavit zcela nový závodní speciál, který se představí v roce 2017 a chce mu věnovat veškerou svou energii.

Zdror fotografie: Wikipedia.cz

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...