Motorkářská sezóna začala. Na co dávat pozor?

0
3076

Motorkářská sezóna je v plném proudu

Jakmile se na jaře objeví první teplo, na silnicích se začnou objevovat motorkáři. Letos takový teplý víkend proběhl už nejeden, a teď už to vypadá, že sněžit snad už nebude, a tak je třeba zase doopravdy začít dávat pozor na jednostopé účastníky silničního provozu.

Nesmíme zapomínat, že motorkáři patří k těm zranitelnějším účastníkům provozu na silnicích, a tak je třeba jim věnovat více pozornosti než našim kolegům v bezpečnějších automobilech.

Ze statistik dopravních nehod vyplývá, že dopravní nehody, které skončily smrtí motocyklisty, tento člověk většinou zavinil sám. Nejčastější příčinou nehod je vysoká rychlost a druhou nejčastější příčinou je nesprávný způsob jízdy.

Nicméně i přesto, že si za některé nehody mohou bez debat motorkáři sami, se můžeme i my, kteří jezdíme po silnicích chránění poměrně výraznou vrstvou plechu, aspoň trochu snažit, aby k nehodám nedocházelo a přispět tak k bezpečnějšímu provozu.

Přinášíme několik tipů, jak na silnicích bez problémů fungovat i s lidmi na motorkách.

– dívejte se častěji do zpětného zrcátka. Motorka je malá a nenápadná a nemusíte si jí včas všimnout.

– nechávejte motorkářům pokud možno dostatečně velký odstup. Po zimě jsou silnice plné výmolů a je může překvapit díra, vás pak jejich vás vyhýbací manévr.

– počítejte s delší brzdnou dráhou motocyklu a při prudkém brzdění se snažte mířit auto jinam než ve směru motorky.

– při odbočování dávejte dostatečně včas znamení o směně směru jízdy a radši se ještě jednou podívejte, jestli se někdo nepřiřítil. Je to sice jeho život, ale proč by se měl zabít o vaše auto, že.

– když vás chce motorkář předjet, počítejte s tím, že si najede těsně za vás a zbytečně nebrzděte.

Přejme hezké a bezpečné jaro automobilistům i motorkářům!

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno