Nové auto vs. Ojeté auto

2
1851

Audi_Q6_Crossover_by_Car_Mad_MikeNové auto vs. Ojeté auto

Hledáte rodinný vůz, který vás bude vozit do práce, manželku k rodičům a děti do školy? Nemůžete se přitom stále rozhodnout, zda chcete nové auto nebo ojetinu? Připravili jsme pro vás krátký přehled, v němž shrneme hlavní výhody i nevýhody obou variant.

Nové auto – méně starostí

V případě, že se rozhodnete pro variantu nového vozu, máte takříkajíc na pár let a pár desítek ticích kilometrů vyhráno. Velice pravděpodobně s ním totiž nebudete muset do servisu na důkladnou revizi. S novým vozem stačí pravidelně absolvovat servisní prohlídky určené pro běhnou kontrolu vozidla a případně výměnu provozních kapalin. V prvních pár letech navíc servis řeší většinu závad zdarma v rámci záruky.

Ojetina není vrak

ojetým vozům často vzniká nedůvěra. Tradují se příběhy o přetočených tachometrech, o bouraných a následně opravovaných vozech a další. Samozřejmě nelze vyloučit, že se takové věci dějí, proto zde více než kdy jindy platí pravidlo „Důvěřuj, ale prověřuj. Ojetá vozidla jsou však mnohem levnější a zajímavější variantou, jelikož už příliš neztrácí na ceně. Navíc některé autobazary nabízí záruku právě i na tyto vozy.

Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku základních výhod a nevýhod nových i ojetých automobilů.

Nové auto

Ojeté auto

Výhody

NEvýhody

Výhody

NEvýhody

Nemusíte často jezdit do servisuPři najetí méně než 20 000 km je neekonomickéJe výrazně levnější oproti novému vozuObjevují se skryté vady
Případné závady vám vyřeší v rámci zárukyAuto okamžitě a výrazně ztrácí na ceněPokud nejezdíte často, je ekonomičtější volbouNemáte volnou ruku ve výběru parametrů
Testovací jízdyMusí se „zajíždět“
Možnost zvolit si veškeré parametryČasto čekáte na konkrétní model podle vašich představ dlouhou dobu

Ať už se rozhodnete pro vůz nový nebo ojetý vždy byste s ním měli navštěvovat pravidelné servisní prohlídky. Díky nim předejdete mnohem větším problémům, jež mohou v budoucnu nastat.

2 KOMENTÁŘE

  1. Já jsem vždy za nová auta! 🙂 Navíc mají vždy lepší výbavu 🙂 Většina aut už mají i 2din autorádia atd 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here