Domů » Zajímavosti » Novinka: elegantní dřevěná svodidla

Novinka: elegantní dřevěná svodidla

0
Novinka: elegantní dřevěná svodidla

Nová dřevěná svodidla jsou v provozu v Pardubickém kraji

Ano, nepřehlédli jste se, dřevěná svodidla jsou skutečně novinka. V pardubickém kraji se u silnice mezi Zderazí a Novými Hrady objevilo na silnici netradiční vylepšení. 

Na první pohled hezky vypadající dřevěná svodidla však nejsou tím, čím se na první pohled zdají. Pod přírodně působící kulatinou se skrývá bytelná ocelová konstrukce a svodidla splňují všechny normy, musela samozřejmě projít i schvalovacím řízením a tak se nikdo nemusí bát, že by po nárazu dřevo povolilo. Tato svodidla jsou ve skutečnosti dřevoocelová, jsou určena pro silnice II. a III. třídy a vyrábějí se v několika typech.

Pro horské oblasti nebo chráněné přírodní lokality je tenhle typ svodidel ideálním řešením, do krajiny se hodí a neruší a současně plní bezpečnostní funkci. Podobná svodidla se používají v severských zemích, ale také ve Spojených státech či Itálii. Jejich životnost je asi deset let.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...