Domů » Zajímavosti » Proč je pro řidiče lepší být po operaci očí, než řídit s brýlemi

Proč je pro řidiče lepší být po operaci očí, než řídit s brýlemi

0
Proč je pro řidiče lepší být po operaci očí, než řídit s brýlemi

Řídit po operaci očí je mnohem bezpečnější, než řídit s brýlemi 

Řídit bez brýlí je pro řidiče lepší, nejen z hlediska bezpečí, ale i jejich komfortu. Nejhorší bývá skutečnost, že lidé s brýlemi velmi často opomíjejí oční kontroly a jezdí na silnicích s brýlemi slabšími, než skutečně potřebují. Tím pádem i ohrožují další účastníky provozu. Řešením pro oční vady je jednoduchá oční operace, která je prováděna laserem. Tato operace dokáže snadno zbavit krátkozrakosti i dalekozrakosti. Je zcela bezbolestná a trvá jen pár vteřin.

Změnám provozu se snáze přizpůsobíte bez brýlí

Lidé s oční vadou mají na silnicích handicap a často mohou mít problémy s orientací na vozovce, mohou předjíždět pro ně v nepřehledném úseku a způsobit dopravní nehodu. V závěru je jedno, jestli sedí na motorce, v autě nebo na kole. Vždy by měli být ohleduplní k těm, kteří jedou proti nim i ve směru jízdy. Ostražitost a plná pozornost jde s brýlemi horší, i proto by se měli na operaci očí objednat včas. Laserová operace tak bude nastavena na míru každému z vás. V pokročilejším věku, je to zejména Presbymax, určený pro lidi s vetchozrakostí.

Komfort bez brýlí poskytuje značné výhody

V neposlední řadě hraje úlohu i komfort, který s touto operací získáte. Budete moci navždy sundat brýle a vše vidět zcela bez problémů. Žádné mžourání do dálky, jestli je před vámi kruhový objezd, přechod nebo značka hlavní silnice. Už to, že tápete, způsobí řadu nepříjemností i vám. Začnete být nervózní a budete se potit. Nebylo by lepší řídit v klidu a jízdu si užít bez otlačeného nosu?

Očních vad přibývá i u dětí

Očních vad neustále přibývá. Je to vidět i na malých dětech, které velmi často mají počínající problémy v prvních třídách. Vidí hůře na tabuli a začnou nosit špatné známky. Nezanedbejte příznaky, které k tomu vedou, protože i z  vašich dětí jednou budou řidiči a neléčená vada v dětství nevěstí nic dobrého. Konkrétní zjištění vady, je dobré provést na specializovaném pracovišti, slouží k tomu Oční klinika ZIRIS. U dětí nemá smysl traumatizovat zákrokem, když to není potřeba.

Nicméně není na škodu zmapovat situaci a přečíst si zajímavé informace o operacích očí už teď. Teď jste to ovšem vy, jako rodič i řidič, který by měl jít dítěti vzorem a oči si nechat odoperovat. Je v podstatě jedno, jestli jste krátkozrací, dalekozrací nebo trpíte vetchozrakostí, laserová operace očí je indikována v řadě případů. Přečtěte si reference a sami uvidíte, že jiní už operaci zvládli a jsou šťastnějšími jedinci. Magazín o zraku by vám mohl leccos napovědět.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...