Domů » Zajímavosti » Range Rover Autobiography vlečným vozem raketoplánu

Range Rover Autobiography vlečným vozem raketoplánu

0
Range Rover Autobiography vlečným vozem raketoplánu

Nástupce neúspěšného raketoplánu

Miliardář Richard Brenson je světově proslulý miliardář a majitel společnosti Virgin Galactic. Tuto společnost založil Brenson v roce 2004 a věnuje se organizování suborbitálních letů. Nedávno představila tato společnost svůj nový raketoplán s názve SpaceShipTwo. Ten se pokusí již splnit svůj pravý účel. Její předchůdce SpaceShipOne byl totiž po neúspěšném testování a tragické nehodě vyřazen z provozu.

Do vzduchu v náručí „bílého rytíře“, do kosmu na vlastní pěst

K vynášení turistů do vesmíru bude SpeceShipTwo využívat letoun WhiteKnightTwo. Toto neobvyklé letadlo se čtveřicí silných proudových motorů a dvojicí trupů, mezi které se malý raketoplán umístí dokáže vystoupat do výšky patnáct kilometrů. Zde se letadlo a raketoplán rozloučí. SpaceShipTwo po oddělení nabere klouzavým letem potřebnou rychlost a poté zamíří s pomocí svých tryskových motorů až na samou hranici vesmíru.

Virgin Galactic a Land Rover

Co na je ale na této informaci zajímavé pro motoristu? Inu například to, že společnost Virgin Galactic nedávno uzavřela partnerský vztah s britskou automobilkou Land Rover.

Z oblíbeného SUV „tahačem“

A byl to právě stroj pocházející z dílny Land Roveru, který se stal součástí premiérového odhalení „vesmírné lodi“ SpaceShipTwo. Tento koráb pro vesmírné turisty byl na slavností premiéru dotažen britským Range Roverem Authobiography z jehož výsuvného střešního okna vítal přihlížející sám majitel společnosti Virgin Galactic – Richard Brenson.

Luxus v pojetí Land Roveru

Toto honosné SUV patří mezi vrchol nabídky Land Roveru. Verze Authobiography nabízí zákazníkům například posuvné panoramatické okno, klimatizované, masážní sedačky nebo přijímač digitálního televizního vysílání a 21“ kola z lehkých slitin.

Foto: Land Rover

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...