Domů Zajímavosti Range Rover Autobiography vlečným vozem raketoplánu

Range Rover Autobiography vlečným vozem raketoplánu

0
11941

Nástupce neúspěšného raketoplánu

Miliardář Richard Brenson je světově proslulý miliardář a majitel společnosti Virgin Galactic. Tuto společnost založil Brenson v roce 2004 a věnuje se organizování suborbitálních letů. Nedávno představila tato společnost svůj nový raketoplán s názve SpaceShipTwo. Ten se pokusí již splnit svůj pravý účel. Její předchůdce SpaceShipOne byl totiž po neúspěšném testování a tragické nehodě vyřazen z provozu.

 

Do vzduchu v náručí „bílého rytíře“, do kosmu na vlastní pěst

K vynášení turistů do vesmíru bude SpeceShipTwo využívat letoun WhiteKnightTwo. Toto neobvyklé letadlo se čtveřicí silných proudových motorů a dvojicí trupů, mezi které se malý raketoplán umístí dokáže vystoupat do výšky patnáct kilometrů. Zde se letadlo a raketoplán rozloučí. SpaceShipTwo po oddělení nabere klouzavým letem potřebnou rychlost a poté zamíří s pomocí svých tryskových motorů až na samou hranici vesmíru.

 

Virgin Galactic a Land Rover

Co na je ale na této informaci zajímavé pro motoristu? Inu například to, že společnost Virgin Galactic nedávno uzavřela partnerský vztah s britskou automobilkou Land Rover.

 

 

Z oblíbeného SUV „tahačem“

A byl to právě stroj pocházející z dílny Land Roveru, který se stal součástí premiérového odhalení „vesmírné lodi“ SpaceShipTwo. Tento koráb pro vesmírné turisty byl na slavností premiéru dotažen britským Range Roverem Authobiography z jehož výsuvného střešního okna vítal přihlížející sám majitel společnosti Virgin Galactic – Richard Brenson.

 

Luxus v pojetí Land Roveru

Toto honosné SUV patří mezi vrchol nabídky Land Roveru. Verze Authobiography nabízí zákazníkům například posuvné panoramatické okno, klimatizované, masážní sedačky nebo přijímač digitálního televizního vysílání a 21“ kola z lehkých slitin.

 

Foto: Land Rover

 
Sdílejte
Předchozí článekMPV vs SUV – Kdo s koho
Další článekNový hypersport od Lamborghini již klepe na dveře!
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here