Domů » Pro řidiče » Máte rodinu a chcete si jízdu užít? Ani rychlá rodinná auta nemusejí být drahá…

Máte rodinu a chcete si jízdu užít? Ani rychlá rodinná auta nemusejí být drahá…

0
Máte rodinu a chcete si jízdu užít? Ani rychlá rodinná auta nemusejí být drahá…

Na nejnovější Ferrari nemáte a stejně by se vám tam nevešel kočárek, ale užít jízdu si chcete?

Zkuste si vybrat mezi staršími vozy: Lexus IS300, Volkswagen Golf GTI Mk5, Subaru Legacy 3.0 R Spec B, Mazda 6 2.3 MP S nebo dobře známá Škoda Octavia vRS by vám mohly vyhovovat.

Lexus IS300

Lexus je z naší pětice nejstarší, vyráběl se v letech 2001 až 2005. Známá luxusnější odnož značky Toyota, a tedy i japonský původ vozu, je zárukou toho, že i starší auto bude s největší pravděpodobností bez potíží fungovat.
Pod kapotou elegentního vozu se skrývá třílitrový šestiválcový motor o výkonu 211 koní s pohonem zadních kol a příjemnému řízení napomáhá praktická pětistupňová automatická převodovka. Lexus IS300 měl maximální rychlost kolem 230 km/h, což bohatě stačí, a elegantní, luxusně působící kožený interiér.
Pokud potřebujete kromě celé rodiny odvézt i objemné zásoby, možná váš potěší, že existuje i kombi verze Sport Cross, ale tu byste museli hledat spíš v zahraničí, než na našem trhu.

Volkswagen Golf GTI Mk5

Tenhle Golf z let 2005-2010 je ověřená klasika, všechno co potřebujete nabízí na jednom podvozku – je s ním zábava, je úsporný, je praktický, živý, spolehlivý. Můžete s ním jet na chatu nebo vyrazit na okruh. Tam se vám bude hodit jeho dvoulitrový turbomotor o výkonu 197 koní, možná i vyzkoušíte maximální rychlost 240 km/h a zrychlení z nuly na stovku za 6,5s. Když budete mít štěstí, seženete dokonce kousek s geniální dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG a to už vám nebude ke štěstí chybět vůbec nic. Volkwagen má u nás širokou síť servisů a je to oblíbená značka, takže ani v případě nějkých poruch nebudete mít problém auto opravit.

Subaru Legacy 3.0 R Spec B

Nenápadně působící Legacy (2004-2009) skrývá pod kapotou vynikající, dokonale vyváž-ený třílitrový motor o výkonu 241 koní. Jak se dá od Subaru čekat, má i tohle Legacy pohon všech čtyř kol a tak se na stovku dokáže rozjet za slušných 6,6s, rafička tachometru se zastaví na asi 240 km/h. I když má pohon všech kol, není to žádný rallyový vůz, tohle Subaru je uhlazený polykač kilometrů s nenápadným exteriérem a velmi pohodlným interiérem. Klasicky největší nevýhodou Subaru je jejich obrovská spotřeba, a ani Legacy není výjimkou mezi ostatními, a ceny náhradních dílů. Ovšem je to známý držák, a navíc je komunita tradičně subaristů velmi přátelská, sehnat radu či pomoc je snadné.

Mazda 6 2.3 MP S

Šestka je průměrný rodinný sedan nebo hatchback, který nabízí dostatek prostoru, spolehlivé chování a příjemnou jízdu. Tenhle model, který se vyráběl v letech 2005-2007, je vybaven turbomotrem o objemu 2,3 litru s výkonem 256 koní, podobně jako dřívě zméněné vozy na stovku zrychlí za 6,6s a maximální rychlost je kolem 240 km/h.

Mazda 6 2.3 MPS je tužší než běžná šestka, a také díky pohonu všech kol se řídí velmi příjemně a bezpečně. Jako další z japonských vozů je i Mazda známá svou kvalitou a tak si pohlídejte
hlavně aby nebyla bouraná, jinak byste s ní neměli mít problémy.

Škoda Octavia vRS

Tady jsme na domácí půdě. Oktávka je sázka na jistotu – má stejně jako Golf dvoulitrový turbomotor o výkonu 197 koní, maximální rychlost kolem 240 km/h, ovšem vzhledem k jiné stavbě na stovku zrychlí za slabších 7,3s. Krásně sedí v zatáčkách a řídí se velmi příjemně. Známou a nepopiratelnou výhodou je u Octavie její obrovský kufr, který nemá ve svém segmentu konkurenci. Pro rodinu je vhodná i verze sedan, ale s verzí kombi, pokud ji seženete, se vaše praktické rodinné auto změní v superrychlou dodávku se zzhledem osobního auta, a to za to stojí.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...