Domů » Autonovinky » Staromódní dělo: vize jménem Speed 7

Staromódní dělo: vize jménem Speed 7

0
Staromódní dělo: vize jménem Speed 7

V Británii vzniká Speed 7, okruhový speciál

Britský automobilový designér Afzal Kahn se rozhodl vydat pro něj dosud neznámou cestou, a chystá se postavit úplně nový okruhový speciál. Dvousedadlový hliníkový vůz s názvem Speed 7, který se pyšní klasicky působícícm vzhledem, by se mohl na světě objevit už příští rok.

Novinka přijede už do Ženevy?

Afzal Kahn, designér, který má zkušenosti zejména s úpravami automobilů, prý o stavbě tohoto typu auta přemýšlel několik posledních let. Nyní podle něj přišel správný čas pro to, aby Speed 7 vypustil do světa.
Jeho firma umí auta dokončovat a dolaďovat, takže si ke spolupráci na stavbě kompletně nového vozu vybral několik specializovaných britských firem, které mají zkušenosti s vývojem i homologací aut. Kahn doufá, že svou novinku představí všem zvědavcům už příští rok na autosalonu v Ženevě.

Zájemců o nový vůz je údajně dost

Kahn, automobilový nadšenec, který vlastní dokonce dva Bugatti Veyron, vypustil do světa první návrhy svého okruhového speciálu a prý už má i zákaznickou základnu – tvrdí, že kdyby měl v této chvíli stovku hotových vozů Speed 7, dokázal by je okamžitě prodat. Poptávka po okruhových speciálech je prý veliká.
Jeho nový dvousedadlový vůz by měl mít hliníkovou karoserii a Kahn si myslí, že se mu podaří vůz dostat na cenu kolem 70 000 liber, což je asi 2,6 milionu korun.

Hybridní okruhový speciál?

Kahn se domnívá, že ideálními partnery pro spolupráci na stavbě jeho nového vozu by mohly být společnosti jako je například Caterham nebo Morgan.
„To auto je vlastně jednoduché, můžeme například použít podvozek Caterham a postavit to celé na jeho základě. Možná bychom mohli začít s malým benzínovým motorem a potom přijít s hybridem, všechno ale záleží na partnerech, které ke spolupráci získáme. Nejde nám o finanční podporu, hledáme výhradně technickou spolupráci,“ říká Afzal Kahn.

foto: wikipedia, autocar.co.uk

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...