KITT pořád frčí, vždyť jen jeho kopie stojí miliony

0
11630

kitt4Super auto KITT bylo vydraženo

„Ein Auto, ein Mann, ein Komputer. Knight Rider…“ Seriál vcelku o ničem, ale co naplat, to černé mluvící auto jsme tenkrát prostě milovali. Kdo to nesledoval, jakoby nebyl. I ten největší německý analfabet dennodenně čekal, koho legendární KITT zase sejme dveřmi a z jakého průseru zachrání svého kudrnatého řidiče Majkla.

KITT je zkrátka fenomén

A taky jedno z nejpopulárnějších filmových aut všech dob. Na rozdíl od reálného modelu, kterým je Pontiac Firebird, KITT povídá, poslouchá, myslí, umí sám sebe řídit, vtipkuje, dost možná i zpívá a celou svojí osobností je bezvýhradně napojen na Davida Hasselhoffa, který ztvárnil hlavního hrdinu v seriálu Knight Rider.

Kdo by takový auto nechtěl mít doma? Jeden nadšenec (některá média uvádějí, že šlo o ženu) se svého času přece jen našel a postavil repliku Kitta přímo doma. Ta tvůrcovu garáž ovšem nezdobila dlouho, protože byla věnována samotnému Hasselhoffovi. Svého soukromého Kitta se tento hollywoodský majitel rozhodl „zbavit“ před několika dny v dražbě, kde se prodal za více než 3 miliony korun. Vyvolávací cena přitom začínala na nějakých 300 tisících a původní odhady, za níž by se mohl prodat, hovořily o částce kolem milionu.

I přes to, že okopírovanému Kittovi nechybí ultra moderní palubní deska, tisíce namluvených hlášek, vzrušující červené světlo na kapotě a další hi-tech vychytávky, našli na ní oproti originálu zejména skalní příznivci mnoho vad na kráse. Zřejmě také proto se třímilionová suma jeví poněkud přehnaná. Těžko teda říct, zda má teď repliku doma skutečný fanoušek, anebo zda není jeho novou majitelkou spíše fanynka opáleného „Házlhofa“.(Zdroj obrázků: http://www.motorauthority.com/)
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here