Domů » Zajímavosti » Z krásy sestavená obluda

Z krásy sestavená obluda

0
Z krásy sestavená obluda

Který je nejkrásnější?

Zrcadlo, pověz, kdo je v zemi zdejší nejkrásnější?“ To je otázka kterou se trápí miliony žen na celém světě. Stejně tak ale trápí i muže. Ti se totiž již celé desetiletí dohadují, který že automobil je nejkrásnější.

F-Type – Miss World?

Obecně je považován za nejhezčí vůz automobilové historie britský Jaguar F-Type. Ten již nesčetněkrát zvítězil,jak v hlasování novinářů tak i veřejnosti a to nejen v rodné zemi ale po celém světě. Jedná se ale o pouhý součet hlasů a zvítězí vůz, který jich obdržel nejvíce. Dochází zde tak ke známému paradoxu demokracii – názor menšiny je přehlušen názorem většiny.

Věda si bere slovo

Na pomoc tak musela přispěchat věda. Professor Peter Hancock z univerzity ve skotském Stirlingu přišel na způsob jak „se vlk nažere a koza zůstane celá“. Bylo mu totiž jasné, že k této otázce nemůže přistupovat jako běžná anketa. Proto se svých respondentů neptal na konkrétní vůz, ale vždy jen na určitý díl karosérie vozu.

Autopuzzle

Výsledkem tak bylo 3800 různých odpovědí, po jejichž analýze byl Hancock schopen sestavit podobu výsledného vozidla. Zastavme se ale ještě na moment u zmiňovaných dat. Kdo by čekal, že se bude jednat o výčet supersportovních vozů, byl by velmi překvapen. Největším překvapením byl například vítěz nejoblíbenějšího tvaru zpětných zrcátek. Tím se totiž nečekaně stal Citroën C4 Piccaso. Ostatní kategorie dopadly následovně: Příď vozu, kapota, čelní sklo a A-sloupky pocházejí z Aston Martinu DB9,přední světlomety jsou z Mini Cooperu, střecha stejně jako její boční profil nalezla vzor u Lamborghini Gallardo, dveře zde nalezneme protichůdné z Rolls-Roycu Phantom, záď vozu se nese v duchu Triumphu Spitfire, zadní světlomety byli implementovány z Audi A1 a kola vozu poskytl Range Rover Evoque.

Asi to nebude až tak dobrý nápad

Možná by se mohlo zdát, že po výčtu takových krásných vozů a jejich použitých dílů, bude opravdu vůz ten nejúžasnější na planetě a nebude co mu vytýkat. Pokud se nad tím ale zamyslíte, jistě pochopíte, že elegantní dveře Rolls-Roycu nikdy nemohou ladit s dravou siluetou Gallarda nebo že záď Spitfiru si jistě nebude moc rozumět se světly z A1.

Foto: Motor1.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...