Domů » Zajímavosti » Záhadný The Stig jde na dračku

Záhadný The Stig jde na dračku

0
Záhadný The Stig jde na dračku

Kultovní řidič The Stig je na roztrhání

Bude nová show

V průběhu příštího roku se na obrazovkách objeví dlouholetý, nicméně přesto nový seriál Top Gear s novým moderátorem, kterým bude Chris Evans, a také motoristický seriál, který budou mít na svědomí tři moderátoři „starého“ Top Gearu, nezastavitelný Jeremy Clarkson a jeho dva kolegové James May a Richard Hammond.

Ale co The Stig?

Tajemný jezdec s přezdívkou The Stig v původní podobě bude muset zůstat na BBC, jednak proto, že na něj televize má práva, a jednak proto, že má i farmu, kde si tyto jezdce pěstuje. Postavu a její přezdívku sice vymysleli Clarkson a producent Andy Wilman (Který odešel s trojicí k Amazonu produkovat jejich novou show), ale licenci na její užívání vlastní BBC.

Jméno The Stig je přitom označení nově přišedších chlapců v soukromé škole Repton, kam kdysi chodíval Clarkson.

Pod helmou postavy v černé a později bílé kombinéze se v minulosti ukrývaly známé tváře motorsportu, mimo jiné to byli Perry McCarthy, Ben Collins a Michael Schumacher.

Nová práce

V současné době si The Stig pořídil nové zaměstnání, každu sobotu večer se objevuje v zábavném pořadu nazvaném The Getaway Car (Auto na útěku), kde proti sobě soutěží členové rodiny. The Stig zde má za úkol zajet konkurenční čas na kolo, se kterým pak soupeří nejlepší členové rodiny.

Angažuje BBC ženu?

Chris Evans nedávno naznačil, že by nebyl proti angažování ženy, která by byla jakýmsi Stigovým potomkem, Lady Stig nebo Stigette. Nejznámějšími kandidátkami jsou německá závodnice Sabine Schmitz, která se v Top Gearu objevila už v roce 2009, a testovací jezdkyně stáje Williams, Susie Wolff.

Možná nás čeká další rvačka

Susie je ovšem shodou okolností také v hledáčku Jeremyho Clarksona. A není jediná, údajně se obě konkurenční show shodují i na jménech Jenson Button a Mark Webber, tedy bývalých jezdcích z formule 1.
Nová show placená skupinou Amazon také řeší, jakou podobu má mít nová postava, doplňující známou trojici. Na to, jak to celé definitivně dopadne, si však budeme muset počkat do ledna, kdy by se měla jako první objevit show trojice Clarkson, Hammond & May.

foto: wikipedia.org

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

0
Míříte na dovolenou do Dánska? Víme, na co si dát na silnicích pozor. Seznamte se s rychlostními limity, dálničními poplatky, sazbami za pokuty či tolerancí...