Co za letní pneumatiky 205/55 r16 ???

0
4335

Letní pneumatiky 205/55 r16

Většina řidičů si asi všímá propagačních kampaní, které říkají, jak důležité je mít v zimním období obuté zimní pneumatiky, a ještě důležitější je, aby šlo o kvalitní obutí. Málo kdo už ale zmiňuje, že to samé je nutné také v případě letních pneumatik. Kdo by chtěl jezdit celý rok na zimních a myslet si, že si tím ušetří starosti, je na omylu. Spíše by si mohl pořádné starosti přidělat. Zimní pneumatika je totiž vyrobena z úplně jiné směsi, má odlišný dezén, a vyšší teploty jí vůbec nesvědčí a nepodá optimální výkon.

Přes léto tak jedině pneumatiky letní. Nemůžete ale vzít první pneumatiku, na kterou natrefíte. Když si koupíte pneumatiky někde v supermarketu, jedinou výhodou je nižší cena, na kterou ale stejně doplatíte. To nejlepší, co můžete udělat, je koupit si letní pneumatiky od prověřeného a renomovaného výrobce. Jedině tak máte jistotu, že vám pneu dlouho vydrží a jízda na nich bude stoprocentně bezpečná. Pokud sháníte letní pneumatiky rozměrů 205/55 r16, podívejte se na nabídku předních výrobců.

Michelin 205/55 r16

Jedním z nejuznávanějších světových výrobců pneumatik je francouzská společnost Michelin, o které slyšel snad už každý. Aby taky ne, když vyrábí pneumatiky již od roku 1888, kdy byla společnost založena. Svého času byl Michelin největším výrobcem pneumatik na světě. O toto prvenství již sice Michelin přišel, ale nic mu to neubírá na kvalitě pneumatik. Kvalitní letní pneumatiky 205/55 r16 u této společnosti rozhodně najdete.

Michelin Energy Saver 205/55 R16

michelin-energy-saverMichelin Energy Saver jsou špičkové letní pneu 205/55 16, a jedna z nejlepších voleb, po kterých můžete sáhnout. Jak už napovídá její název, její hlavní předností je schopnost ušetřit. Díky velmi zdařilému konstrukčnímu návrhu pneumatika nejen že snižuje spotřebu paliva, ale také má až o 40% vyšší životnost a ujedete na ní dál. Nízký valivý odpor kromě nižší spotřeby zajišťuje také nižší hlučnost. button (14)

Continental 205/55 r16

Dalším velkým hráčem na poli výrobců pneumatik je společnost Continental Barum z Německa, jejíž pneumatiky jsou oblíbené mezi miliony řidičů. O tom vypovídá i fakt, že česká továrna spadající pod Continental Barum má nejvyšší roční produkci na světě. I u Continentalu máte jistotu, že vždy dostanete jen prvotřídní pneumatiky vysoké kvality. A samozřejmě vyrábí i pneumatiky o rozměru 205/55 r16.

Continental PremiumContact 5 205/55 r16

continental-premiumcontact-5-2Continental PremiumContact5 patří mezi to nejlepší, co můžete mezi letními pneumatikami najít. Je určena primárně pro automobily střední třídy, jako je například Škoda Superb. Dostupné jsou i v oblíbeném rozměru 205/55 r16 91v. Jejich největší předností je mimořádně krátká brzdná dráha, daná optimalizací 3D hrany při vývoji pneumatiky. Skvěle se chová na suchu i na mokru, a některé prvky jsou inspirovány sportovní pneumatikou SportContact5.button (14)

Barum 205/55 r16

Pneumatiky Barum vyráběné v koncernu Continental AG jsou známé asi naprosté většině českých řidičů, protože Barum je původem česká značka, a v České republice se také tyto pneumatiky i nadále vyrábí. Ve své nabídce má mnoho kvalitních letních pneumatik 205/55 r16. Tyto pneumatiky má obuté velké množství řidičů a z velké většiny jsou spokojeni.

Barum Bravuris 3 205/55 r16

barum-bravuris-3-hm-1Pokud chcete pneumatiky, na kterých ujedete opravdu hodně dlouhou vzdálenost, ideální volbou jsou pro vás letní pneu 205/55 16 Barum Bravuris 3, které byly vyvinuty tak, aby měly dlouhou životnost a dalo se na nich ujet více kilometrů. Tyto pneumatiky mají výhodu také v asymetrickém designu, který příznivě ovlivňuje hlučnost. Dezén je navíc navržen tak, aby odolával aquaplaningu.button (14)

Pirelli 205/55 r16

Kdo hledá kvalitu, rozhodně neudělá chybu ani s italskou společností Pirelli, pátým největším výrobcem pneumatik na celém světě. Tato značka si navíc vydobila prestiž jako oficiální dodavatel závodních pneumatik pro šampionát formule 1. Během své historie, která se datuje už od konce 19. století, vymyslelo Pirelli mnoho inovací, zejména v motorsportu, které následně přeneslo na silnici. I proto jejich pneumatiky patří k těm nejlepším.

Pirelli P7 Cinturato 205/55 r16

pirelli-p7-cinturato-2Pirelli P7 Cinturato jsou pneumatiky 205/55 r16 – letní, které jsou určené zejména pro výkonnější vozy. Svou odolností se totiž řadí na úplnou špičku. Kromě toho jsou ale velmi efektivní také v oblasti ekologie. Jednak jsou vyrobeny tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí svým složením, a navíc jejich nízký valvý odpor snižuje spotřebu paliva. Jejich asymetrický vzorek navíc zlepšuje ovladatelnost na mokru. button (14)

Dunlop 205/55 r16

Další světově uznávanou značkou, která nabízí velmi kvalitní pneumatiky, je společnost Dunlop. Ta patří k tradičním výrobcům, kteří pneumatiky vyrábějí už od počátků automobilového věku. Dunlop začal v roce 1889 a jeho pneumatiky jsou oblíbené dodnes. Také u Dunlopu se můžete spolehnout na to, že dostanete pro svůj vůz kvalitní 205/55 r16 letní pneumatiky.

Dunlop SP Sport BlueResponse 205/55 r16

Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 r16Dunlop SP Sport BlueResponse je velmi kvalitní letní 205/55 16 pneumatikou, se kterou si užijete maximálního pohodlí během jízdy. Její směs je vyrobena ze speciálních polymerů používaných také u závodních pneumatik, a proto má pneumatika mnohem lepší přilnavost. Vzorek je navíc navržen tak, aby byl vůz dobře ovladatelný na vodě a snížilo se riziko aquaplaningu. Kromě toho také dost ušetříte na palivu – tato pneumatika je podle výrobce až o 30% úspornější než její předchůdci. button (14)

button (12)

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno