Domů » Zajímavosti » Alkohol kalkulačka – zjistěte, kdy vystřízlivíte

Alkohol kalkulačka – zjistěte, kdy vystřízlivíte

0

Vítejte na naší podstránce s alkohol kalkulačkou, která vám pomůže zjistit, za jak dlouho budete střízlivý.

Alkohol kalkulačka – zjistěte, kdy vystřízlivíte

Kalkulačka alkoholu online

Vypité nápoje

Rum

Bez alkoholu v krvi budete odhadem:
Nejvyšší hodnota alkoholu v krvi
Vaše schopnost odbourávat alkohol je g/h

Výpočet je pouze orientační. Rychlost odbourávání alkoholu je individuální a záleží mimo jiné i na dalších faktorech (fyzické i psychické kondici, zdravotním stavu, lécích, okolním prostředí apod).


Použití alkohol kalkulačky je velmi jednoduché:

  • zadejte pohlaví a váhu a klikněte na Pokračovat,
  • vyberte z nabídky druh alkoholu, který jste konzumovali (pokud nenajdete konkrétní druh alkoholu, zvolte nejbližší druh s procenty alkoholu),
  • vyplňte konzumní lístek, důležité je vyplnit správně počet, objem a čas konzumovaného alkoholu,
  • poté klikněte na Spočítat a dostanete orientační výpočet,
  • můžete se vrátit zpět a upravit svůj konzumní lístek.

Mějte na paměti, že alkohol kalkulačka je pouze nástroj pro orientační účely a nemůže zaručit absolutní přesnost. Osobní tolerance a rychlost metabolismu alkoholu se mohou u každého jednotlivce lišit. Proto je důležité dbát na zodpovědné pití a respektovat doporučené limity pro příjem alkoholu. Pro přesné zjištění alkoholu v krvi doporučujeme zakoupit kvalitní alkohol tester. Pokud již máte kocovinu, doporučujeme si přečíst náš článek jak urychlit vystřízlivění, ve kterém se dočtete tipy, které vám pomohou rychleji odbourat alkohol v krvi.

Přesné zjištění alkoholu v krvi

Pro přesné zjištění hladiny alkoholu v krvi doporučujeme zakoupit kvalitní alkohol tester, na který se můžete spolehnout.

Alkohol za volantem

Alkohol za volantem je velmi nebezpečný a může mít fatální následky. Řízení pod vlivem alkoholu zvyšuje riziko dopravních nehod, zranění a smrti, jak pro řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu. Přítomnost alkoholu v krvi způsobuje zhoršení motorických dovedností, reakčního času, soustředění a rozhodování, což má za následek snížení schopnosti řidiče bezpečně ovládat vozidlo.

V mnoha zemích existují zákony, které stanovují maximální povolenou hladinu alkoholu v krvi pro řidiče. V České republice je pro řidiče stanovena nulová tolerance, což znamená, že jakákoli detekovatelná hladina alkoholu v krvi může mít za následek trest. Pokud jste byli chyceni za volantem s alkoholem v krvi, můžete čelit pokutám, zákazu řízení, ztrátě řidičského oprávnění nebo dokonce vězení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články