Domů » Zajímavosti » Alkohol kalkulačka – zjistěte, kdy vystřízlivíte

Alkohol kalkulačka – zjistěte, kdy vystřízlivíte

0
Alkohol kalkulačka – zjistěte, kdy vystřízlivíte

Vítejte na naší podstránce s alkohol kalkulačkou, která vám pomůže zjistit, za jak dlouho budete střízlivý.

Kalkulačka alkoholu online

Vypité nápoje

Rum

Bez alkoholu v krvi budete odhadem:
Nejvyšší hodnota alkoholu v krvi
Vaše schopnost odbourávat alkohol je g/h

Výpočet je pouze orientační. Rychlost odbourávání alkoholu je individuální a záleží mimo jiné i na dalších faktorech (fyzické i psychické kondici, zdravotním stavu, lécích, okolním prostředí apod).


Použití alkohol kalkulačky je velmi jednoduché:

  • zadejte pohlaví a váhu a klikněte na Pokračovat,
  • vyberte z nabídky druh alkoholu, který jste konzumovali (pokud nenajdete konkrétní druh alkoholu, zvolte nejbližší druh s procenty alkoholu),
  • vyplňte konzumní lístek, důležité je vyplnit správně počet, objem a čas konzumovaného alkoholu,
  • poté klikněte na Spočítat a dostanete orientační výpočet,
  • můžete se vrátit zpět a upravit svůj konzumní lístek.

Mějte na paměti, že alkohol kalkulačka je pouze nástroj pro orientační účely a nemůže zaručit absolutní přesnost. Osobní tolerance a rychlost metabolismu alkoholu se mohou u každého jednotlivce lišit. Proto je důležité dbát na zodpovědné pití a respektovat doporučené limity pro příjem alkoholu. Pro přesné zjištění alkoholu v krvi doporučujeme zakoupit kvalitní alkohol tester. Pokud již máte kocovinu, doporučujeme si přečíst náš článek jak urychlit vystřízlivění, ve kterém se dočtete tipy, které vám pomohou rychleji odbourat alkohol v krvi.

Přesné zjištění alkoholu v krvi

Pro přesné zjištění hladiny alkoholu v krvi doporučujeme zakoupit kvalitní alkohol tester, na který se můžete spolehnout.

Alkohol za volantem

Alkohol za volantem je velmi nebezpečný a může mít fatální následky. Řízení pod vlivem alkoholu zvyšuje riziko dopravních nehod, zranění a smrti, jak pro řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu. Přítomnost alkoholu v krvi způsobuje zhoršení motorických dovedností, reakčního času, soustředění a rozhodování, což má za následek snížení schopnosti řidiče bezpečně ovládat vozidlo.

V mnoha zemích existují zákony, které stanovují maximální povolenou hladinu alkoholu v krvi pro řidiče. V České republice je pro řidiče stanovena nulová tolerance, což znamená, že jakákoli detekovatelná hladina alkoholu v krvi může mít za následek trest. Pokud jste byli chyceni za volantem s alkoholem v krvi, můžete čelit pokutám, zákazu řízení, ztrátě řidičského oprávnění nebo dokonce vězení.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...