Domů » Pro řidiče » Autoškola » Autoškola testy online 2024 – Zdarma pro všechny skupiny

Autoškola testy online 2024 – Zdarma pro všechny skupiny

6

Autoškolou si musel projít každý poctivý řidič a pokud patříte mezi zájemce o řidičské oprávnění, ani vám se tato povinnost nevyhne. Skládání řidičských zkoušek by se rozhodně nemělo brát na lehkou váhu. Praktickou zkoušku považuje většina řidičů za tu nejsnadnější, ovšem písemné testy pravidel silničního provozu už jsou jiným šálkem kávy. Mnoho uchazečů právě na teoretických testech „vyhoří“ a proto vám doporučujeme důkladnou přípravu.

Autoškola testy online 2024 – Zdarma pro všechny skupiny
Autoškola testy

Vyzkoušejte si testy od Ministerstva dopravy online

Mnoho sebevědomých budoucích řidičů je často zaskočeno tím, že je nezvládne i přesto, že jsou na vozovce jako doma. Neexistuje lepší možnost přípravy, než si takové testy vyzkoušet. Běžné učení silničních pravidel je sice doporučené, ale pokud si chcete být stoprocentně jistí, že ostrým testem projdete, je vhodné si vyzkoušet elektronické cvičné testy nanečisto, které ukážou, jestli jste opravdu připravení.

Každý test obsahuje 25 otázek z následujících oblastí:

  • 10 otázek zaměřených na znalost pravidel silničního provozu a jejich užití řidičem (2 body za každou otázku)
  • 4 otázky týkající se znalosti zásad bezpečné jízdy a ovládání vozidla (2 body za každou otázku)
  • 3 otázky zkoumající znalost dopravních značek, světelných a zvukových signálů, výstražných světel, speciálních označení vozidel a osob, dopravních zařízení a zařízení pro provozní informace včetně odpovídajícího chování řidiče (1 bod za každou otázku)
  • 3 otázky zaměřené na schopnost řešit dopravní situace, zejména na křižovatkách (4 body za každou otázku)
  • 2 otázky týkající se znalosti předpisů o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích (1 bod za každou otázku)
  • 2 otázky zkoumající znalost předpisů spojených s provozem na pozemních komunikacích (2 body za každou otázku)
  • 1 otázka zkoumající znalost zdravotnické přípravy (1 bod).

Autoškola testy uchazečům často poskytne, ale není to její povinností, proto je vhodné si eTesty vyzkoušet. Jsou přehledně rozdělené podle skupin řidičského oprávnění, tedy na A, B, B+E, C, C+E, D a D+E. Jestliže se vám povede i při opakovaném testu projít zcela bez chyby, nemusíte se ostrých testů nijak obávat.

Od března 2024: Nové otázky do autoškoly

Ministerstvo dopravy na začátku roku 2024 oficiálně uvedlo do autoškol novou sadu otázek. Počet otázek se postupně zvyšuje již delší dobu a momentálně jich existuje více než tisíc. Nejnovější sada zahrnuje celkem 35 tradičních otázek a navíc přidává 10 nových videí, oficiálně nazývaných jako „dynamické otázky“. To znamená, celkem 45 nových otázek.

Proč nové otázky? V roce 2024 nastávají některé výrazné změny v oblasti dopravy, které nejsou pouze spojeny s úpravou silničního zákona. K těmto inovacím reaguje přidáním 45 nových otázek, jež se stanou od 10. března 2024 nedílnou součástí teoretické zkoušky v autoškole.

Tvůrci těchto 45 otázek brali v úvahu několik klíčových faktorů. Nové otázky podrobí uchazeče o řidičský průkaz zkoušce z ovládání a poznávání kontrolek v automobilu, které mohou v automobilech potkat. Další oblastí je bezpečná neboli defenzivní jízda, a také jsou zde otázky reagující na nedávné změny v silničním zákoně. Jedná se například o to, že musí porozumět novým dopravním značkám, které byly v roce 2024 zavedeny, pojmu řidičský průkaz na zkoušku, pojmu mentora a podmínkám jízdy s takovým mentorem.

Celá kolekce nových otázek je dostupná na webových stránkách noveotazky.cz nebo na portálu hazardperception.cz. Navíc jsou zde detailně rozebrány jednotlivé situace z hlediska platných předpisů.

Testy autoškola Ministerstvo dopravy

Zkuste si cvičný test a nebuďte u zkoušek překvapeni. Kliknutím na příslušné tlačítko se Vám otevře oficiální test Ministerstva dopravy. Na test máte 30 minut, skládá se z 25 otázek a maximální počet bodů je 50. Pro úspěšné absolvování testu je nutno mít alespoň 43 bodů. Přejeme hodně štěstí!

Jak se naučit testy na autoškolu?

Základem je mít správné varianty testů, které najdete třeba na stránkách Ministerstva Vnitra. Osvědčený postup pro naučení je časté opakování testů a zvlášť jejich pochopení. Jestliže vám není některá otázka jasná, zeptejte se na ní již stávajícího řidiče, který vám dá třeba příklad z praxe.

Motocykl

Spustit test online – Skupina A

Osobní automobil 

Spustit test online – Skupina B

Osobní automobil s přívěsem

Spustit test – Skupina B+E

Nákladní automobil nad 3,5 t

Spustit test online – Skupina C

Nákladní automobil s přívěsem nad 750 kg

Spustit test online – skupina C+E

Autobus

Spustit test online – Skupina D

Autobus s přívěsem nad 750 kg

Spustit test online – Skupina D+E

Co řidičský průkaz na automatickou převodovku?

V poslední době se velké oblibě těší i řidičáky na automat. Celý kurz autoškoly probíhá v autě s automatickou převodovkou a tato možnost je tady speciálně pro ty, kteří řazení považují za zbytečné. Řízení auta s automatickou převodovkou je jednodušší a odpadá stres čerstvých řidičů při rozjezdech do kopce. Usnadňuje řízení tělesně postiženým a nešikovným řidičům, kterým je tato možnost navrhována instruktory při opakovaném nezvládnutí řidičských zkoušek. Tento druh řidičského výcviku neumožňují všechny autoškoly, jelikož musejí být vybaveny odpovídajícím vozem.

Důležité je vědět, že teoretické testy jsou stejné a v případě chuti můžete v budoucnosti absolvovat jednu praktickou zkoušku. Po jejím zvládnutí vám odeberou dodatek z řidičské průkazu, kvůli kterému můžete legálně řídit pouze vůz s automatickou převodovkou. Jízda s manuálem je tak nezákonná.

Řidičský průkaz na zkoušku: Nová pravidla a co je potřeba splnit? 

O tomto tématu se již jednalo několik let. Přitom Česká republika je jednou z posledních zemí, kde řidičák na zkoušku nebyl zaveden. V Rakousku nebo i ostatních zemí EU tento systém funguje už od roku 1992.

Od ledna roku 2024 začne platit schválená vládou, nová legislativní úprava v oblasti provozu na pozemních komunikacích. Jedná se o tzv. „řidičák na zkoušku,“ který ovlivní všechny řidiče, kteří vlastní řidičský průkaz kratší než dva roky.

Jak to celé funguje? Řidičák na zkoušku je jeden z hlavních nástrojů zaměřených na nové řidiče, kteří jsou považováni za rizikovou skupinu v silničním provozu. Namísto vylučování nových řidičů, kteří spáchali vážný přestupek za volantem, se tento program zaměřuje na poskytování zvýšené péče. Tato péče zahrnuje nejen praktickou podporu, ale také psychologickou pomoc, aby nový řidiči lépe zvládli řízení vozidla a také nebezpečné situace na silnicích.

Od 1. ledna 2024 bude každý začínající řidič v průběhu dvou let od udělení řidičského oprávnění sledován a kontrolován, zda nespáchal přestupek nebo trestný čin, který by mu přinesl záznam 6 trestných bodů v registru řidičů a bodovém systému. Nový řidiči budou mít povinnost projít tzv. preventivním programem, neboli školením pro začínající řidiče a účastnit se dopravně psychologické přednášky z důvodu dvou hlavních příčin:

V našem článku řidičský průkaz na zkoušku najdete důležité informace o tomto projektu a také prozkoumáme, jaký vliv tato změna přinese pro nováčky za volantem.

Co když neudělám testy v autoškole?

Od poloviny roku 2021 mají všichni pouze 3 pokusy pro složení zkoušek z autoškoly. Při nezvládnutí testů je potřeba navštívit opět teoretickou část autoškoly a následně test opakovat. Pokud se vám test vydaří, ale neúspěšně absolvujete jízdu, budete muset opakovat pouze praktickou část zkoušky. Poplatky za zkoušku je nutné ovšem platit znovu.

6 KOMENTÁŘE

  1. Tohle je super iniciativa a ty testy jsou fakt dobře udělány. Tohle určitě doporučuju každému, kdo se chystá udělat autoškolu a je před zkouškama.

  2. Super testy,opravdu,ve výsledcích jsem měla chyby nejen své,ale i chyby u otátek,které jsem ani nevyplňovala,protože tam nebyly.Jinak by byly dobrý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články