Autoškola testy online 2021

4
24020
Autoškola testy
Autoškola testy

Online testy pro úspěšné zvládnutí autoškoly

Autoškolou si musel projít každý poctivý řidič a pokud patříte mezi zájemce o řidičské oprávnění, ani vám se tato povinnost nevyhne. Skládání řidičských zkoušek by se rozhodně nemělo brát na lehkou váhu. Praktickou zkoušku považuje většina řidičů za tu nejsnadnější, ovšem písemné testy pravidel silničního provozu už jsou jiným šálkem kávy. Mnoho uchazečů právě na teoretických testech „vyhoří“ a proto vám doporučujeme důkladnou přípravu.

Vyzkoušejte si testy od ministerstva dopravy online

Mnoho sebevědomých budoucích řidičů je často zaskočeno tím, že je nezvládne i přesto, že jsou na vozovce jako doma. Neexistuje lepší možnost přípravy, než si takové testy vyzkoušet. Skládají se celkem z 25 otázek, u kterých je vždy správná jen jedna odpověď. Běžné učení silničních pravidel je sice doporučené, ale pokud si chcete být stoprocentně jistí, že ostrým testem projdete, je vhodné si vyzkoušet elektronické cvičné testy nanečisto, které ukážou, jestli jste opravdu připravení.

Autoškola testy uchazečům často poskytne, ale není to její povinností, proto je vhodné si eTesty vyzkoušet. Jsou přehledně rozdělené podle skupin řidičského oprávnění, tedy na A, B, B+E, C, C+E, D a D+E. Jestliže se vám povede i při opakovaném testu projít zcela bez chyby, nemusíte se ostrých testů nijak obávat.

Testy autoškola Ministerstvo dopravy

Zkuste si cvičný test a nebuďte u zkoušek překvapeni. Kliknutím na příslušné tlačítko se Vám otevře oficiální test Ministerstva dopravy. Na test máte 30 minut, skládá se z 25 otázek a maximální počet bodů je 50. Pro úspěšné absolvování testu je nutno mít alespoň 43 bodů. Přejeme hodně štěstí!

Motocykl

Spustit test online – Skupina A

Osobní automobil 

Spustit test online – Skupina B

Osobní automobil s přívěsem

Spustit test – Skupina B+E

Nákladní automobil nad 3,5 t

Spustit test online – Skupina C

Nákladní automobil s přívěsem nad 750 kg

Spustit test online – skupina C+E

Autobus

Spustit test online – Skupina D

Autobus s přívěsem nad 750 kg

Spustit test online – Skupina D+E

Co řidičský průkaz na automatickou převodovku?

V poslední době se velké oblibě těší i řidičáky na automat. Celý kurz autoškoly probíhá v autě s automatickou převodovkou a tato možnost je tady speciálně pro ty, kteří řazení považují za zbytečné. Řízení auta s automatickou převodovkou je jednodušší a odpadá stres čerstvých řidičů při rozjezdech do kopce. Usnadňuje řízení tělesně postiženým a nešikovným řidičům, kterým je tato možnost navrhována instruktory při opakovaném nezvládnutí řidičských zkoušek. Tento druh řidičského výcviku neumožňují všechny autoškoly, jelikož musejí být vybaveny odpovídajícím vozem.

Důležité je vědět, že teoretické testy jsou stejné a v případě chuti můžete v budoucnosti absolvovat jednu praktickou zkoušku. Po jejím zvládnutí vám odeberou dodatek z řidičské průkazu, kvůli kterému můžete legálně řídit pouze vůz s automatickou převodovkou. Jízda s manuálem je tak nezákonná.

Řidičák na zkoušku

O tomhle se jedná už několik, ale pravdou je, že tato novinka už je velice blízko schválení a zavedení. Aktuálně je totiž řidiči průkaz odebrán až po dosažení 12 trestných bodů, ale tato novinka by situaci čerstvých řidičů značně zpřísnila. V novém bodovém systému trestných bodů by byly dvě hranice, jež by byly 4 a 6 bodů. To tedy znamená, že by čerstvý řidič mohl o řidičské oprávnění přijít už po prvním vážném přestupku. Po dosažení maximální bodové hranice nesmí člověk rok řídit a pro opětovné získání ŘP musí dodat i doklad o odborné a zdravotní způsobilosti.

Přitom Česká republika je jednou z posledních zemí, kde řidičák na zkoušku nebyl zaveden. Vždyť v Rakousku tento systém funguje už od roku 1992 a naši sousedé s ním mají výborné zkušenosti.

4 KOMENTÁŘE

  1. Tohle je super iniciativa a ty testy jsou fakt dobře udělány. Tohle určitě doporučuju každému, kdo se chystá udělat autoškolu a je před zkouškama.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno