Domů » Pro řidiče » Autoškola testy online 2023 – Zdarma pro všechny skupiny

Autoškola testy online 2023 – Zdarma pro všechny skupiny

6
Autoškola testy online 2023 – Zdarma pro všechny skupiny
Autoškola testy

Online testy pro úspěšné zvládnutí autoškoly

Autoškolou si musel projít každý poctivý řidič a pokud patříte mezi zájemce o řidičské oprávnění, ani vám se tato povinnost nevyhne. Skládání řidičských zkoušek by se rozhodně nemělo brát na lehkou váhu. Praktickou zkoušku považuje většina řidičů za tu nejsnadnější, ovšem písemné testy pravidel silničního provozu už jsou jiným šálkem kávy. Mnoho uchazečů právě na teoretických testech „vyhoří“ a proto vám doporučujeme důkladnou přípravu.

Vyzkoušejte si testy od ministerstva dopravy online

Mnoho sebevědomých budoucích řidičů je často zaskočeno tím, že je nezvládne i přesto, že jsou na vozovce jako doma. Neexistuje lepší možnost přípravy, než si takové testy vyzkoušet. Skládají se celkem z 25 otázek, u kterých je vždy správná jen jedna odpověď. Běžné učení silničních pravidel je sice doporučené, ale pokud si chcete být stoprocentně jistí, že ostrým testem projdete, je vhodné si vyzkoušet elektronické cvičné testy nanečisto, které ukážou, jestli jste opravdu připravení.

Autoškola testy uchazečům často poskytne, ale není to její povinností, proto je vhodné si eTesty vyzkoušet. Jsou přehledně rozdělené podle skupin řidičského oprávnění, tedy na A, B, B+E, C, C+E, D a D+E. Jestliže se vám povede i při opakovaném testu projít zcela bez chyby, nemusíte se ostrých testů nijak obávat.

Testy autoškola Ministerstvo dopravy

Zkuste si cvičný test a nebuďte u zkoušek překvapeni. Kliknutím na příslušné tlačítko se Vám otevře oficiální test Ministerstva dopravy. Na test máte 30 minut, skládá se z 25 otázek a maximální počet bodů je 50. Pro úspěšné absolvování testu je nutno mít alespoň 43 bodů. Přejeme hodně štěstí!

Jak se naučit testy na autoškolu?

Základem je mít správné varianty testů, které najdete třeba na stránkách Ministerstva Vnitra. Osvědčený postup pro naučení je časté opakování testů a zvlášť jejich pochopení. Jestliže vám není některá otázka jasná, zeptejte se na ní již stávajícího řidiče, který vám dá třeba příklad z praxe.

Motocykl

Spustit test online – Skupina A

Osobní automobil 

Spustit test online – Skupina B

Osobní automobil s přívěsem

Spustit test – Skupina B+E

Nákladní automobil nad 3,5 t

Spustit test online – Skupina C

Nákladní automobil s přívěsem nad 750 kg

Spustit test online – skupina C+E

Autobus

Spustit test online – Skupina D

Autobus s přívěsem nad 750 kg

Spustit test online – Skupina D+E

Co řidičský průkaz na automatickou převodovku?

V poslední době se velké oblibě těší i řidičáky na automat. Celý kurz autoškoly probíhá v autě s automatickou převodovkou a tato možnost je tady speciálně pro ty, kteří řazení považují za zbytečné. Řízení auta s automatickou převodovkou je jednodušší a odpadá stres čerstvých řidičů při rozjezdech do kopce. Usnadňuje řízení tělesně postiženým a nešikovným řidičům, kterým je tato možnost navrhována instruktory při opakovaném nezvládnutí řidičských zkoušek. Tento druh řidičského výcviku neumožňují všechny autoškoly, jelikož musejí být vybaveny odpovídajícím vozem.

Důležité je vědět, že teoretické testy jsou stejné a v případě chuti můžete v budoucnosti absolvovat jednu praktickou zkoušku. Po jejím zvládnutí vám odeberou dodatek z řidičské průkazu, kvůli kterému můžete legálně řídit pouze vůz s automatickou převodovkou. Jízda s manuálem je tak nezákonná.

Řidičák na zkoušku

O tomhle se jedná už několik, ale pravdou je, že tato novinka už je velice blízko schválení a zavedení. Aktuálně je totiž řidiči průkaz odebrán až po dosažení 12 trestných bodů, ale tato novinka by situaci čerstvých řidičů značně zpřísnila. V novém bodovém systému trestných bodů by byly dvě hranice, jež by byly 4 a 6 bodů. To tedy znamená, že by čerstvý řidič mohl o řidičské oprávnění přijít už po prvním vážném přestupku. Po dosažení maximální bodové hranice nesmí člověk rok řídit a pro opětovné získání ŘP musí dodat i doklad o odborné a zdravotní způsobilosti.

Přitom Česká republika je jednou z posledních zemí, kde řidičák na zkoušku nebyl zaveden. Vždyť v Rakousku tento systém funguje už od roku 1992 a naši sousedé s ním mají výborné zkušenosti.

Co když neudělám testy v autoškole?

Od poloviny roku 2021 mají všichni pouze 3 pokusy pro složení zkoušek z autoškoly. Při nezvládnutí testů je potřeba navštívit opět teoretickou část autoškoly a následně test opakovat. Pokud se vám test vydaří, ale neúspěšně absolvujete jízdu, budete muset opakovat pouze praktickou část zkoušky. Poplatky za zkoušku je nutné ovšem platit znovu.

6 Komentáře

  1. Tohle je super iniciativa a ty testy jsou fakt dobře udělány. Tohle určitě doporučuju každému, kdo se chystá udělat autoškolu a je před zkouškama.

  2. Super testy,opravdu,ve výsledcích jsem měla chyby nejen své,ale i chyby u otátek,které jsem ani nevyplňovala,protože tam nebyly.Jinak by byly dobrý.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

0
Míříte na dovolenou do Dánska? Víme, na co si dát na silnicích pozor. Seznamte se s rychlostními limity, dálničními poplatky, sazbami za pokuty či tolerancí...