Autobaterie: Věc, která vdechne automobilu život

0
2253
Autobaterie - Věc, která vdechne automobilu život
Autobaterie - Věc, která vdechne automobilu život

Nejdůležitějším úkolem autobaterie je nastartovat automobil se spalovacím motorem. Mnohé z vás možná překvapí, že energie je z autobaterie odebírána pouze v případě, že motor neběží. Jakmile je totiž motor již nastartován, tak se zdrojem elektrické energie stane alternátor, přičemž během svícení, zapalování a napájení mnoha dalších systémů zvládá ještě autobaterii průběžně dobíjet. Autobaterie je nejšťastnější v případě, že je často používána a proto jí dlouhé stání nesvědčí. Na dlouhé odstavení vozu vám proto doporučujeme autobaterii vyjmout z vozu.

Vybíráme nejlepší autobaterii

Jestli zrovna hledáte novou autobaterii vhodnou pro váš vůz, tak se může velice snadno stát, že si s výběrem nebudete vědět rady. U autobaterií můžeme porovnávat mnoho různých vlastností a parametrů, přičemž při špatném výběru se může stát, že nová autobaterie váš automobil ani nenastartuje. Z toho důvodu jsme pro vás připravili přehledného rádce, v kterém najdete všechny potřebné informace k tomu, abyste se mezi parametry autobaterií zorientovali a byli schopni si vybrat tu správnou. V testu jsem se zaměřili na životnost, kvalitu a také na chování autobaterie v extrémních podmínkách. Vše najdete přehledně v tabulce také s cenou, díky čemuž okamžitě víte, která autobaterie bude pro vás ta správná. Naše srovnání najdete na Autobaterie – Které jsou ty nejlepší? Srovnání a recenze

Autobaterie
Test autobaterií

Autobaterie v zimě – Jak se připravit?

Zima je pro autobaterii náročné období. Před každou zimou byste tedy měli zkontrolovat stav a stáří baterie, jelikož autobaterie taky není věčná a postupně zvládá extrémní podmínky hůře a hůře. Autobaterie vydrží maximálně 5 let a ačkoliv je většina autobaterií bezúdržbová, tak byste měli před zimou učinit určité kroky, abyste si zajistili, že v zimě ráno nastartujete. Této problematice jsme věnovali článek Kontrola auta před zimou.

Autobaterie v zimním období
Autobaterie v zimním období

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno