Na prodej je jedno z posledních „opravdových“ Lamborghini – Diablo SV

0
9014

„Poslední opravdové Lamborghini.“

Přesně tak bývá označován supersport Diablo. Byl to totiž poslední vůz, který vyjel z továrny v Sant'Agatě, než byla automobilka převzata koncernem Volkswagen. Pokud byste rádi jedno takové „poslední opravdové lambo“ vlastnili, máte nyní skvělou možnost!

Automobily s rozzuřeným býkem ve znaku patřily již od vzniku automobilky, v roce 1962, mezi ty nejoriginálnější stroje, které bylo na silnicích možné potkat. Designéři i inženýři Lamba byli často označováni za šílence a vozy Lamorghini vypadaly, jakoby přilétly z jiné planety s úmyslem vyhladit lidskou rasu a z našich kůží si ušít příruční zavazadla.

Jenže v roce 1998 byla automobilka převzata Audi, která je pod nadvládou koncernu Volkswagen. Od té doby jsou vozy Lamborghini často kritizovány pro svou umírněnost a racionalitu. Přiznejme si, že to by neměly být ta slova, kterými bychom chtěli popisovat exotický supersport.

Chcete zavzpomínat na staré dobré časy?

Máte šanci! Již 5. března bude nabídnut k prodeji jeden za zástupců starých pořádků – Lamborghini Diablo SV. Tento dravec se „narodil“ v roce 1999. Do vínku dostal atmosféricky plněný, vidlicový dvanáctiválec o objemu 5,7 litru, který produkoval 523 koní. Toto stádo italských plnokrevníků dokáže vystřelit z nuly na sto kilometrů v hodině, za 4 sekundy.

Tento skvěle zachovalý kousek má najeto něco málo přes 32 000 km a nedávno prošel generální opravou podvozku a zavěšení kol, která vyšla zhruba na 350. 000 Kč.

Nyní může být tento supersport váš. Míří totiž do aukce. Jeho prodejní cena se odhaduje mezi pěti až šesti miliony korun.

Foto: Silverstone Auction

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno