Domů » Dopravní značky » Vodorovné dopravní značky » Příčné čáry » Příčná čára souvislá se symbolem „Dej přednost v jízdě!“

Příčná čára souvislá se symbolem „Dej přednost v jízdě!“ - V 6a

Dopravní značka Příčná čára souvislá se symbolem „Dej přednost v jízdě!“
  • Název: Příčná čára souvislá se symbolem „Dej přednost v jízdě!“
  • Kód značky: V 6a
  • Kategorie: Příčné čáry

Dopravní značka vyznačuje hranici křižovatky. Lze ji použít pro vyznačení místa pro zastavení vozidla v prostoru křižovatky.

Prohlížíte si dopravní značku Příčná čára souvislá se symbolem „Dej přednost v jízdě!“, která je řazena do sekce příčné čáry. Nejedná se o klasické dopravní značky, ale jsou to značky umístěné přímo na vozovce. Skupina vodorovných dopravních značek je souhrn označení, které informují, upozorňují a dávají účastníkům provozu na pozemních komunikacích pokyny k úpravě jejich jízdy. Řadíme sem příčné čáry souvislé a s doplňujícími symboly jako je STOP, Dej přednost v jízdě nebo různé druhy přechodů pro chodce a cyklisty. Vodorovné dopravní značky se vyjadřují pomocí čar, šipek, dalších znaků a symbolů. Tyto značky mohou být vyobrazeny v bílém, žlutém, oranžovém nebo modrém provedení. Díky ilustracím na vozovce konkrétně vyznačují určité úseky nebo směrují řidiče při jízdě. Vodorovné dopravní značky rozdělujeme na podélné čáry, příčné čáry, šipky, označení stání a parkovišť, označení zastávek, zákazů zastavení, zákazů stání a ostatní vodorovné dopravní značky.
Níže naleznete další dopravní značky ze sekce Příčné čáry.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.