Domů » Dopravní značky » Dopravní značky upravující přednost » Stůj, dej přednost v jízdě!

Stůj, dej přednost v jízdě! - P 6

Dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě!

Dopravní značka přikazuje řidiči zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled, a dát přednost v jízdě.

Značku lze použít i uvnitř větší nebo složitější křižovatky.

Značka se používá také před železničním přejezdem v kombinaci s výstražným křížem v případě, kdy je nutno přikázat řidiči zastavení vozidla.

Prohlížíte si dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě!, která je zařazena do sekce značky upravující přednost. Skupina dopravních značek upravující přednost jsou důležité značky, jelikož rozlišují hlavní a vedlejší pozemní komunikace. Značky tak upravují a stanovují přednost v jízdě účastníkům silničního provozu. To znamená, že symbolizují, kdo má na určitém silničním úseku přednost neboli právo projet jako první a kdo ne a musí počkat.
Níže naleznete další dopravní značky ze sekce Značky upravující přednost.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.