Domů » Dopravní značky » Vodorovné dopravní značky » Podélné čáry » Dvojitá podélná čára souvislá

Dvojitá podélná čára souvislá - V 1b

Dopravní značka Dvojitá podélná čára souvislá
  • Název: Dvojitá podélná čára souvislá
  • Kód značky: V 1b
  • Kategorie: Podélné čáry

Dopravní značka odděluje jízdní pruhy. Značka nesmí být přejížděna nebo nákladem přesahována, pokud to není nutné k objíždění.

Odděluje-li značka jízdní pruhy s protisměrným provozem, musí řidič jet vpravo od této značky.

Prohlížíte si dopravní značku Dvojitá podélná čára souvislá, která je řazena do sekce podélné čáry. Nejedná se o klasické dopravní značky, ale jsou to značky umístěné přímo na vozovce. Skupina vodorovných dopravních značek je souhrn označení, které informují, upozorňují a dávají účastníkům provozu na pozemních komunikacích pokyny k úpravě jejich jízdy. Patří sem například podélné čáry souvislé a přerušované, dvojité čáry souvislé a přerušované nebo vodící čáry a podobně. Vodorovné dopravní značky se vyjadřují pomocí čar, šipek, dalších znaků a symbolů. Tyto značky mohou být vyobrazeny v bílém, žlutém, oranžovém nebo modrém provedení. Díky ilustracím na vozovce konkrétně vyznačují určité úseky nebo směrují řidiče při jízdě. Vodorovné dopravní značky rozdělujeme na podélné čáry, příčné čáry, šipky, označení stání a parkovišť, označení zastávek, zákazů zastavení, zákazů stání a ostatní vodorovné dopravní značky.
Níže naleznete další dopravní značky ze sekce Podélné čary.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.