Domů » Pro řidiče » Pojištění a služby » Povinné ručení » Povinné ručení: Co většina řidičů podceňuje?

Povinné ručení: Co většina řidičů podceňuje?

0

Nepatříte náhodu mezi Čechy, kteří kvůli svému nezájmu přichází o peníze? Čtěte pozorně a hned se to dozvíte. Co vám hrozí, když vyjedete do ulic s nepojištěným autem? A jak můžete využít konkurenční boj pojišťoven ve svůj prospěch?

Povinné ručení: Co většina řidičů podceňuje?
Povinné ručení

 

Povinné ručení je základ

Jak už samotný název ručení napovídá – je povinné. Chrání totiž ostatní účastníky silničního provozu. Bez něj se svým autem na silnice nesmíte. Pokud tento zákon porušíte, dostanete pokutu až 40 000 Kč. A v tom horším případě třeba ťuknete nejdražší auto v Čechách, které stojí 26 500 000 Kč. Nemilé, že? Další podobné kuriozity na svém webu uvádí ČSOB Pojišťovna. Podívejte se, najdete zde opravdu zajímavá čísla.

 

Češi přichází zbytečně o peníze

Kdy jste si naposledy změnili svou smlouvu o povinném ručení? Statistiky dokazují, že většina Čechů nad nějakými změnami mávne rukou. Pouze 17 % řidičů se zajímá o aktuální dění. A pouze tito řidiči zbytečně nepřichází o peníze. Konkurenční boj pojišťoven vám hraje do karet, proč toho nevyužít? Porozhlédněte se na internetu, mezi známými, nebo se zajděte do nějaké pojišťovny zeptat. Zjistěte, co vám jsou schopni nabídnout. Možná budete hodně překvapeni.

 

Kdy můžete svou starou smlouvu vypovědět

Výpověď povinného ručení není složitá, potřebujete znát jen pár pravidel. Jestli pošilháváte po jiném pojištění, oznamte to své staré pojišťovně. Chtějí o tom vědět nejpozději 6 týdnů před koncem ročního pojistného období. V opačném případě vám smlouvu automaticky prodlouží.

 

A jak je to s novou smlouvou

Možná jste to už zažili. Pořídili jste si nové auto a v autosalonu jste museli uzavřít povinné ručení, které mezi nejvýhodnější rozhodně nepatřilo. Nevadí. Každý má právo tuto smlouvu bez udání důvodů zrušit do dvou měsíců. To znamená, že si doma můžete všechno v klidu promyslet a prostudovat. Každá seriózní pojišťovna má svou nabídku přehledně uvedenou na webových stránkách. Ideální příkladem je ČSOB Pojišťovna, kde se za pár minut dozvíte vše, co k povinnému ručení potřebujete.

Nikdy ovšem nepodceňujte řádné prostudování pojistné smlouvy. Několikrát si ji přečtěte, vypište si vše, co vám není jasné a zeptejte se na to. Chráníte tím svůj majetek a své peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...