Domů » Zajímavosti » 5 nejoblíbenějších aut Donalda Trumpa

5 nejoblíbenějších aut Donalda Trumpa

0

Může se vám to příčit, můžete lamentovat, ale nic to nezmění na faktu, že se Donald Trump stane příštím prezidentem Spojených států amerických. Názory na amerického miliardáře s dosti nevybíravým slovníkem a kontroverzními názory se různí. My se zde ale nebudeme zabývat jeho politickým směřováním. Namísto toho se na Trumpa podívejme jako na člověka, který miluje automobily všeho druhu. Vzhledem k tomu, že Trupm disponuje, pro běžného smrtelníka nepředstavitelným jměním, není divu, že se v jeho garáži vystřídala už slušná řádka aut.

5 nejoblíbenějších aut Donalda Trumpa

 

 1) Rolls-Royce Silver Cloud

 

 

Jak jinak světu ukázat, že jste vlivný a úspěšný podnikatel, než jízdou v okázalém Roll-Roycu. Model Silver Cloud byl dokonce úplně prvním vozem, který si kdy Donald Trump sám pořídil. Tento konkrétní kus z roku 1956 se má podle několika zdrojů stále nacházet v Trumpově garáži. Je škoda, že Trump bude po dobu svého prezidentského mandátu využívat služby opancéřovaného Cadillacu a na tento kus britské historie se bude jen snášet prach.

 

 2) Rolls-Royce Phantom

 

 

Jak se říká, první láska nerezaví. To platí i v případě Donalda Trumpa, který nikdy nad automobilkou, od níž pochází jeho první vůz nezanevřel. Trump se s velkou oblibou proháněl ve své luxusní limuzíně Rolls-Royce Phantom. Nemyslete si ale, že si Trump vychutnával luxusu a klidu na zadních sedadlech, jak tomu činí většina majitelů těchto limuzín. Donald se vždy sám posadil za volant a s loktem z okna si vychutnával ničím nerušenou jízdu.

 

 3) Lamborghini Diablo VT

 

 

Nejsou to ale jen opulentní limuzíny. Donald Trump si velice rád užíval i jízdu v brutálních supersportech. Mezi ně bezesporu patří zářivě modré Lamborghini Diablo VT z roku 1997. Tato ikona devadesátých let na první pohled zaujme speciálním lakem s označením Le Mans. Tedy jen do okamžiku, než nahlédnete do útrob vozu. Tam se ukrývá poctivý atmosférický dvanáctiválec, který na všechna čtyři kola přerozděluje výkon 530 koňských sil. Není tomu ale dávno, kdy tento skvost opustil Trumpovu garáž. Za tento skvost zaplatil jeho nový majitel v soukromé aukci zaplatil zhruba 11,5 milionu korun.

 

 4) Mercedes McLaren SLR

 

 

Trumpovu oblibu ve výkonných superautech potvrzuje fakt, že jeho garáž kdysi zdobil i bývalý nejrychlejší produkční vůz světa – Mercedes McLaren SLR. Toto mocné „gétočko“ vzniklo díky intenzivní spolupráci britské a německé automobilky. Ty vozu dali do vínku 5,4 litrový vidlicový osmiválec s kompresorem(!) o výkonu 617 koňských sil. Podle mnohých je tento vůz stále v Trumpově vlastnictví. Není se čemu divit. Budoucí americký prezident německé automobilce s trojcípou hvězdou ve znaku vyjádřil mnohokráte poklonu. Dle jeho slov vyrábí Mercedes robustní, spolehlivé a elegantní stroje. Toto prohlášení potvrzuje i fakt, že krom SLR vlastnil Trump i další vozy Stuttgartské automobilky jako S600 nebo Mercedes-Maybach.

 

 5) Chevrolet Camaro Indianapolis 500 Pace Car

 

 

Spojené státy americké jsou zemí velkých pick-upů a „nabušených“ muscle cars a každý správný americký patriot by měl ve své garáži parkovat alespoň jednoho zástupce těchto vozů. Donald Trupm samozřejmě správným patriotem je. A jak se dá očekávat, nepořídil si jen tak obyčejný muscle car. Jedná se o otevřený Chevrolet Camaro SS z roku 2011. To ještě není nic výjimečného. Tento konkrétní kus ale svým exteriérem přímo odkazuje na legendární model Camaro z roku 1969, který dlouhá léta sloužil jako doprovodný vůz slavného závodu 500 mil Indianapolis. Mimochodem, Trumpův vůz si tuto roli střihl na jubilejním stém závodě 500 mil Indianapolis. K tomuto účelu byl vůz i lehce upraven. Konkrétně byl navýšen výkon 6,2 litrového vidlicového osmiválce na 426 koňských sil.

 

Od teď už jen v „Bestii“

Trumpovou garáží prošlo skutečně mnoho vozů. Na všechny ale může nyní Trump minimálně na čtyři roky zapomenout. Jako prezident Spojených států amerických, bude Donald Trump využívat pouze služby speciální prezidentské limuzíny s označením Beast, neboli Bestie. Jedná se o speciálně vyvinutou limuzínu, která disponuje pláštěm z neprůstřelného pancíře, neprůstřelným sklem a speciálně vyztuženými pneumatikami. Ve výbavě vozu nalezneme ale i zbraně nebo krevní zásoby pro případ, že by prezident USA potřeboval neodkladnou infuzi. Koncern General Motors, který má vývoj a výrobu prezidentské limuzíny na starosti, představí v lednu v rámci inaugurace prezidenta Trumpa novou generaci Beastu. Ta by se měla podobou přibližovat vozu Cadillac Esclade, který kdysi Trump vlastnil.

 

Foto: driftingtuning.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články