Domů » Zajímavosti » 8 způsobů, jak otevřít auto bez klíče

8 způsobů, jak otevřít auto bez klíče

0

Přišli jste k autu a zjistili, že máte klíče zabouchnuté uvnitř. Polévá vás studený pot a přemýšlíte, jak dál. Nevěste hlavu, i z této situace se dá celkem obstojně vybruslit. Vyzkoušejte 8 způsobů, jak otevřít auto bez klíče.

8 způsobů, jak otevřít auto bez klíče

Zabouchnuté klíče v autě, to je hotová noční můra. Existuje několik způsobů, jak z toho ven – můžete zavolat profesionála, zkusit některý z kutilských fíglů nebo se dovnitř „probít násilím“, tedy rozbít některé z okýnek.

My jsme se v dnešním článku zaměřili na to, jak otevřít auto bez klíče – tedy jak se dostat dovnitř bez toho, abyste za to museli zaplatit profesionálovi/pojišťovně/opravářovi. Než se do toho pustíme, měli byste si uvědomit dvě věci:

  1. Bude to chtít hodně trpělivosti.
  2. U některých aut můžete takto způsobit škodu.

Kutilské způsoby, jak otevírat zamčené auto bez klíče, vyžadují trpělivost a obratnost. A také předpokládají, že máte potřebnou výbavu doma/zrovna po ruce.

Potom tu máme nebezpečí, že si své auto poničíte. Vždy je totiž nutné dveře trochu uvolnit, abyste dovnitř dostali některou z pomůcek. Případně abyste odstranili těsnění dveří. Následná oprava by vás mohla stát víc, než kdybyste rovnou zavolali nějakého odborníka, který by vám auto otevřel.

Jestli máte moderní auto, nejspíš s těmito triky nepochodíte. Bývají proti nim dobře chráněná. Počítejte také s tím, že když vás někdo na parkovišti uvidí, jak se „násilím“ dobýváte do auta, zavolá na vás policii.

Zavolejte asistenční službu

To je cesta nejmenšího odporu. Pojišťovna vám pomůže situaci vyřešit. Ovšem nebude to zadarmo – počítejte okolo 3000 Kč. Pokud tedy zrovna nejste na tuto situaci krytí. Než zámečník přijede na místo, bude to chvilku trvat.

Moderní prémiové auto otevřete přes mobilní aplikaci

Jestli máte opravdu drahé moderní auto, můžete ho zkusit otevřít přes mobilní aplikaci. Další variantou je zavolat na infolinku automobilové značky a požádat je, aby vám auto otevřeli na dálku. Samozřejmě musí ověřit identifikaci vozu a vaši identitu.

klíče od auta

Vsaďte na tkaničku či pevný provázek

Asi nejznámější metoda, jak otevřít auto bez klíče, je zkusit své štěstí s tkaničkou (nebo provázkem či vlascem). Tkaničku má běžně po ruce většina z nás, takže je tu velká šance, že to zvládnete. Uprostřed se udělá smyčka, kterou se budete snažit jako cowboy s lasem zachytit zamykací mechanismus. Smyčku ale musíte dovnitř nějak dostat – buď pootevřeným okýnkem nebo dveřmi. Pozor, ať je nezničíte.

Plastový proužek na auta

Má vaše auto zamykací mechanismus nahoře? Vyzkoušejte sílu plastu. Opatřete si delší plastový proužek, který přehnutý prostrčíte i opravdu tenkou škvírou ve dveřích. Na rozdíl od lasa z tkaničky plast lépe drží tvar a nebude s sebou smýkat všude okolo. Do přehnutého oka zachytíte čudlík a otevřete.

Zabouchnuté klíče v autě vyřeší ramínko na oblečení

Pokud se vám tento karambol stal doma u baráku, zaběhněte si pro ramínko z drátu. Trochu mu změňte tvar, aby z něj byl delší drát a jako první prostrčte část, za kterou se věší. Podobně jako s plastem nebo tkaničkou se snažíte zachytit čudlík a dveře otevřít, případně zmáčknout tlačítko.

Využijte přední stěrač

Dveře, které se odemykají pomocí tlačítka, otevřete také předním stěračem. Opět je nutné mírně pootevřít dveře silou. Je to dobrý způsob i tehdy, když máte pootevřené okénko. Předpokladem je, aby tlačítko bylo na dobrém místě a dalo se takto stisknout.

Sáhněte po anténě

Anténu zasunete pod kliku. Pohybuje se s ní, než se dveře odemknou. Bohužel ne vždy je to možné. Je to nejen o vaší šikovnosti, ale i o typu auta. V přiloženém videu se to řidiči podařilo na autu Ford Ranger a podle komentářů to u těchto typů aut skutečně jde.

Nic nezabírá? Rozbijte okénko

Jedná se o krajní situaci, například když jste v autě společně s klíči nechali také malé miminko nebo zvíře. Každá chvilka je drahá a nemůžete hodiny čekat na zámečníka. Když všechny pokusy selhaly, uchylte se k rozbití okénka.

zabouchnuté klíče v autě

Rozbíjejte vždy boční a které to bude zvolte na základě toho, aby se nacházelo co nejdál od dítěte/zvířete. Sklo se vysype všude po autě. Zároveň platí, že stahovací okénko se opraví za levněji než trojúhelníkové sklo. Pamatujte na to, že malým prostorem skoro nic neprotáhnete, a tak je lepší mít jistotu. Okénko rozbijte kamenem, dlažební kostkou či cihlou.  

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...