Domů » Autonovinky » Aston Martin Vanquish Zagato – Dokonalý útok na Vaše smysly

Aston Martin Vanquish Zagato – Dokonalý útok na Vaše smysly

0

Pojem Aston Martin jistě není nutné sáhodlouze představovat. Jen opravdoví nadšenci do automobilismu ale vědí, kdo a co se skrývá pod záhadně vyhlížejícím slovem Zagato.

Aston Martin Vanquish Zagato – Dokonalý útok na Vaše smysly

 

Zagato je italská karosářská společnost. Založena byla již v roce 1919 Ugem Zagatem. Tato spolčenost, podepisující své výtvory výrazným písmenem Z je v automobilovém světě proslavena svými originálními a často až prapodivně vyhlížejícími vozy, které si i přes počáteční údiv každý po chvíli zamiluje.

 

Nejhezčí Aston všech dob?

A právě taková reakce se dá očekávat i při vašem prvním pohledu na nejnovější dílo karosárny Zagato. S klasickou přestavbou karoserie vozů, se dnes, bohužel, setkáváme pouze zřídka kdy. O to jsme radši, pokud vidíme, karosárny, které nepodlehly tlaku trhu a stále e věnují jen a pouze svému řemeslu. To, že v Zagatu stále dokáží připravit karoserii, z jejíž krásy přechází zrak, nám dokazuje jejich nejnovější kreace.

 

Jedná se o koncept přestavby vozu Aston Martin Vanquish, kterou si na starosti vzal sám výkonný ředitel společnosti, Andrea Zagato, vnuk zmíněného zakladatele společnosti, Uga Zagata.

 

 

Ztělesnění vášně

Již na první pohled poznáte, že se nejedné o jen tak obyčejné britské gétéčko. Designeři Zagata v sobě zkrátka nedokáží popřít svou italskou vášeň, které se skrze jejich pera přenáší na design jejich vozů. Tím samozřejmě nechceme říci, že je to na škodu, právě naopak. Z odměřeného Vanquishe se stalo čtyřkolové ztělesnění vášně. Tento pocit v nás evokuje dramaticky vyhlížející kapota s výraznými prolisy, prodloužená, pozvolna se svažující střecha, dráždivě rudé prošívání koženého interiéru, masivní přední maska, aerodynamický bodykit vozu a kruhové denní led světlomety.

 

Jak je ale známo, jeden obrázek řekne více než tisíc slov. Proto vás již nebudeme zdržovat popisem vozu a raději si ztělesnění krásy z britsko-italské spolupráce prohlédněte sami.

 

Foto: Aston Martin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články