Domů » Autonovinky » To je přístup! Kia Stinger škrtá čtyřválec a zůstává jen u V6

To je přístup! Kia Stinger škrtá čtyřválec a zůstává jen u V6

0

Máme tady omlazenou verzi vlajkové lodi korejské automobilky. Samozřejmě se zde bavíme o vozu Kia Stinger, kterou mnozí naprosto zbytečně odsuzují a často nad ní ohrnují nos. Přitom pod kapotou tohoto auta najdete zajímavý agregát 3.3 V6 T-GDi, který disponuje výkonem 269 kW, což je krásných 366 koní. Kiu Stinger si u nás můžete koupit už celkem tři roky a zatím zde bylo prodáno 114 kusů.

To je přístup! Kia Stinger škrtá čtyřválec a zůstává jen u V6
Kia Stinger 3.3 T-GDi

Proč Kia upouští od čtyřválce?

A když už jsme u čísel, tak se dostaneme k tomu, proč už Kia u tohoto vozu nebude nabízet čtyřválec. 80 % prodaných vozů totiž bylo navoleno v nejvyšší možné specifikaci se zmíněným šestiválcem. Proto už automobilce nedává úplně smysl jinou možnost nabízet. Tento šestiválec o objemu 3,3 litru je spojen s automatickou převodovkou s 8 rychlostními stupni a nechybí pohon všech kol. Oddechněme si ale na chvilku od těchto technických informací, jelikož je potřeba pochválit tvar karoserii, kterou krásně podtrhují kola o velikosti 19 palců. Vepředu najdete LED světlomety a zadní světla jsou přepracovaná.

Zaujme Kia Stinger i interiérem?

Když se přemístíme do interiéru, tak je potřeba zmínit bezrámečkové zpětné zrcátko, ambientní osvětlení a přepracovaný infotainment, který umožňuje synchronizaci důležitých údajů o automobilu s vaším telefonem. Na rozdíl od koncernu VW zde získáte zajímavou výbavu bez příplatku. Bez zvýšení ceny budete mít asistent pro hlídaní slepého úhlu, sledování jízdních pruhů a autonomní brzdění.

Kia Stinger
Kia Stinger

Kolik stojí nová Kia Stinger?

Teď se dostaneme k tomu, co za takový vůz tedy zaplatíte. Cena nového Stingeru je 1 448 980 Kč. Když ale vezmeme v potaz, že za to získáte šestiválec, pohon všech kol, automatickou převodovku a zajímavou výbavu, tak je to poměrně pěkná cena. Pokud si ale za každou cenu budete chtít za něco připlatit, tak na váš čeká paket, v němž jsou sedadla z broušené kůže, prošívání červenou nití a červené bezpečnostní pásy. A to vše za 10 000 Kč.

Kia Stinger 3.3 V6
Kia Stinger 3.3 V6

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články