To je přístup! Kia Stinger škrtá čtyřválec a zůstává jen u V6

0
3491
Kia Stinger 3.3 T-GDi
Kia Stinger 3.3 T-GDi

Máme tady omlazenou verzi vlajkové lodi korejské automobilky. Samozřejmě se zde bavíme o vozu Kia Stinger, kterou mnozí naprosto zbytečně odsuzují a často nad ní ohrnují nos. Přitom pod kapotou tohoto auta najdete zajímavý agregát 3.3 V6 T-GDi, který disponuje výkonem 269 kW, což je krásných 366 koní. Kiu Stinger si u nás můžete koupit už celkem tři roky a zatím zde bylo prodáno 114 kusů.

Proč Kia upouští od čtyřválce?

A když už jsme u čísel, tak se dostaneme k tomu, proč už Kia u tohoto vozu nebude nabízet čtyřválec. 80 % prodaných vozů totiž bylo navoleno v nejvyšší možné specifikaci se zmíněným šestiválcem. Proto už automobilce nedává úplně smysl jinou možnost nabízet. Tento šestiválec o objemu 3,3 litru je spojen s automatickou převodovkou s 8 rychlostními stupni a nechybí pohon všech kol. Oddechněme si ale na chvilku od těchto technických informací, jelikož je potřeba pochválit tvar karoserii, kterou krásně podtrhují kola o velikosti 19 palců. Vepředu najdete LED světlomety a zadní světla jsou přepracovaná.

Zaujme Kia Stinger i interiérem?

Když se přemístíme do interiéru, tak je potřeba zmínit bezrámečkové zpětné zrcátko, ambientní osvětlení a přepracovaný infotainment, který umožňuje synchronizaci důležitých údajů o automobilu s vaším telefonem. Na rozdíl od koncernu VW zde získáte zajímavou výbavu bez příplatku. Bez zvýšení ceny budete mít asistent pro hlídaní slepého úhlu, sledování jízdních pruhů a autonomní brzdění.

Kia Stinger
Kia Stinger

Kolik stojí nová Kia Stinger?

Teď se dostaneme k tomu, co za takový vůz tedy zaplatíte. Cena nového Stingeru je 1 448 980 Kč. Když ale vezmeme v potaz, že za to získáte šestiválec, pohon všech kol, automatickou převodovku a zajímavou výbavu, tak je to poměrně pěkná cena. Pokud si ale za každou cenu budete chtít za něco připlatit, tak na váš čeká paket, v němž jsou sedadla z broušené kůže, prošívání červenou nití a červené bezpečnostní pásy. A to vše za 10 000 Kč.

Kia Stinger 3.3 V6
Kia Stinger 3.3 V6

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno