Domů » Autonovinky » Audi představuje novou A5

Audi představuje novou A5

0

První generace Audi A5 se na světě objevila v roce 2007. Velkolepé kupé střední třídy tehdy zaujalo fanoušky po celém světě a nezaostávalo, ani co se prodejních čísel týče. Není proto divu, že Audi se rozhodlo na svět přivést i druhou generaci A5.

Audi představuje novou A5

 

O té se před jejím příchodem vedly dlouhé debaty. Hlavním tématem těchto dohadů bylo, přinese-li nová A5 i něco nového, nebo se bude jednat pouze o Audi A4 bez páru zadních dveří. Čekání je ale u konce a v průběhu včerejší noci byla Audi A5 oficiálně odhalena.

 

 

Minulá A5 s přídí Prologue?

Designově se novinka zas tolik od své předchůdkyně neliší. Jedinými patrnými úpravami jejího zevnějšku je aplikování nejnovějšího designového jazyka Audi, přesně ve stylu koncepčního vozu Audi Prologue. Co se ovšem karosářům povedlo a mi ji to nesmíme upřít je minimalizace aerodynamického odporu. Jeho součinitel činí pouze 0,25, což Audi A5 řadí v tomto ohledu na vrchol daného segmentu.

 

Ještě větší interiér

V porovnání se svou předchůdkyní nabízí nová A5 prostornější kabinu a to jak v podélném tak i příčném směru. Pocity velkoleposti vozu nahrává i typické horizontální uspořádání palubní desky s nepřetržitým pruhem výdechu větrací soustavy. Vzhledem k tomu, že mluvíme o nové Audi, není ani třeba zmiňovat, že můžeme počítat kvalitní materiály a špičkové dílenské zpracování.

 

Co do prostornosti si polepšil i zavazadlový prostor, který pro vaše zavazadla nabízí objem 465 litrů.

 

Řízení se zpětnou vazbou? Prosím ano!

Na čem si dalo Audi extra záležet je podvozek. Ten je kompletně nový. S tím jde ruku v ruce nově vyvinutý systém řízení pomocí elektromechanického posilovače. Ten by měl řidiči zaručit dokonalou zpětnou vazbu, což je jev, který dnes vídáme jen zřídka kdy.

 

 

Co se týče motorizací, nabízí standardní A5 pouze dieselový třílitr TDI s výkonem 218 koní. Ten je možný spárovat s pohonem předních nebo všech kol quattro a šestistupňovým manuálem či sedmistupňovou převodovkou Tiptronic.

 

 

Sportovní S5 Coupé

Toužíte-li po nefalšovaném sportovním svezením, představila pro vás Audi vedle nové A5 i sportovní S5 Coupé. To disponuje novým vznětovým motorem V6 s výkonem 354 koní, jenž spolupracuje s osmistupňovou samočinnou převodovkou.

 

Dorazí již na podzim

Audi A5 i S5 Coupé se na trhu objeví již na podzim letošního roku.

 

Foto: Audi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články