Domů » Zajímavosti » Audi představuje novou generaci tlumičů. Na výmoly se budete těšit

Audi představuje novou generaci tlumičů. Na výmoly se budete těšit

0

Výmoly a nerovnosti jsou, pro české silnice typičtější než pro Španělsko kastaněty. A i když se to může zdát jako hloupost, dle Audi si budeme v budoucnu při přejíždění výmolů a nerovností libovat a možná je i vyhledávat.

Audi představuje novou generaci tlumičů. Na výmoly se budete těšit

 

Systémy rekuperace kinetické energie skrze speciální brzdy u moderních elektromobilů vůbec nikoho nepřekvapí. Automobilky se čtveřicí kruhů ve znaku ovšem nyní přichází s radikální technologií, která dokáže generovat elektrickou energii i z tlumičů.

 

 

Tlumiče jako generátory

Tento systém nese název eROT a prozatím jej na silnicích neuvidíme. Existuje pouze několik málo prototypů, které inženýři a vývojáři Audi podrobují testům a zkouškám.

 

Základem tohoto systému je nahrazení běžných hydraulických tlumičů novými elektromechanickými s rotační technologií. Pohyb kol a karoserie vozu nahoru a dolu je tlumiči přeměněn na rotaci, která je jednoduchým alternátorem přeměněna na energii elektrickou a uskladňována v baterii.

 

Každá díra, každá hrbol, každá zatáčka v sobě ukrývá kinetickou energii, kterou vůz generuje. Dnešní tlumiče tuto energii přeměňují na vytrácející se energii tepelnou, my ji dokážeme využít.“ Takto jednoduše shrnul význam technologie eROT současný šéf Audi Stefan Knirsch.

 

Nepřehládněte: Srovnání: Quattro vs. xDrive, kdo je vítěz?

 

Foto: Audi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...