Domů » Autonovinky » Limitovaná edice Audi R8 LMX dostane Laserlights

Limitovaná edice Audi R8 LMX dostane Laserlights

0
Limitovaná edice Audi R8 LMX dostane Laserlights

Audi R8 LMX

R8 LMX je první sériový vůz, který dostal laserové dálkové světlomety. Automobilka Audi tak vyhrála pomyslný souboj s BMW i8, ve kterém šlo o to, kdo dříve začne vyrábět sériový vůz s těmito světlomety.

Laserové dálkové světlomety

Laserlights generují kužel světla, který dopadá dvakrát tak daleko jako standardní all-LED světlomety. Laserový paprsek lépe osvětlí vozovku a pomocí senzorů vůz pozná další účastníky silničního provozu a nastaví paprsek tak, aby nikoho neoslňoval.

Kromě světlometů nabízí LMX silnější motor V10 o objemu 5,2 litrů s výkonem 570 koní a točivým momentem 540 N.m. Výkon je přenášen sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S-tronic na všechna 4 kola se systémem Quattro. Audi R8 LMX má navíc uhlíkové keramické brzdy s červenými třmeny. LMX také obdrží speciální karbonový spoiler, přední okraj, zadní difuzor a boční rámy spolu s vysokým leskem černé koncovky výfuku.

Supersport R8 LMX udělá 100 km/h za 3,4 sekundy. Maximální rychlost je 320 km/h.

Audi R8 LMX se vyrobí pouze 99 kusů a cena na německém trhu je 210 000 eur, v přepočtu cca 5,75 mil. Kč.

Podívejte se jak fungují laserové světlomety ve tmě

Zdroj fotek: autoexpress.co.uk, fourtitude.com, motorauthority.com

Previous article Limity plnění
Next article 5 Tipů na co si dát pozor v autoservisu
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...