Domů » Autonovinky » BMW 3 G20

BMW 3 G20

BMW 3 G20

BMW 3 G20 – velká očekávání

Kdy?

Nová generace sedanu z provenience BMW střední třídy s označením G20 má vstoupit na trh na konci roku 2018, avšak představena bude již na Frankfurtském autosalonu v září 2017. Dle dostupných informací by mělo jít o sportovnější a luxusnější vůz, než tomu bylo u předchozí řady a v tomto článku se chceme krátce věnovat právě tomu, co již z různých zdrojů o trojce víme.

Design

O sportovnějším designu trojky se vášnivě diskutuje, ovšem to není zatím potvrzeno žádným přímým pozorováním, zejména díky tomu, že testované vozy jsou velmi dobře kamuflovány. Na trojce by měl být patrný rukopis šéfdesignéra Karima Habiba (šéfdesignér od roku 2012), který z automobilky nedávno odešel, a lze tak očekávat, že z hlediska designu bude patrná kontinuita vůči předchozím řadám a designovou „revoluci“ budeme moci hledat až v práci nastupujícího kádra Josefa Kabaně.

Interiér

Z hlediska interiéru bychom se měli těšit na kvalitnější materiály i zpracování a na vícero dotykových ploch s minimem tlačítek. Zavedená konzole iDrive však má zůstat součástí výbavy stejně jako ovládání gesty, jak ho známe již ze sedmičkové řady.

Motorizace

Pokud necháme stranou spekulace o tříválci 318i, jehož představení v trojce však automobilka nepotvrdila, bude její motorizace představena ve dvou základních variantách. První z nich budou šestiválce M Performance. M340i, tedy přeplňovaný zážehový třílitr s výkonem 265 kW a M340d, což je vznětový třílitr s výkonem 235 kW, přičemž benzinový model bude mít náhon na zadní kola a naftový má být čtyřkolkou. V druhé variantě pak budou na trh uvedeny modely se čtyřválcovými zážehovými motory. V plánu jsou také stále oblíbené naftové dvoulitry. Na trh budou uvedeny také dvě verze hybridu – 330e s výkonem 195 kW a 325e s výkonem 169 kW.

Jízdní vlastnosti

Co se týče jízdních vlastností, se dle výrobce mají na co těšit fandové bavoráků, neboť trojka má dát řidiči při jízdě feeling svých legendárních modelů. Snad se nebudou těšit marně a nebudou z tohoto hlediska nadšení pouze fajnšmekři. Pokročilé bezpečnostní systémy pak mají u trojky umožnit i poloautomatické řízení.

Cena

O ceně toho zatím víme pramálo. Snad pouze to, že cena tohoto modelu by měla startovat někde okolo sumy 750 000,- Kč.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...