Domů » Autonovinky » BMW představilo další předokolku! Zvoní zadnímu pohonu hrana?

BMW představilo další předokolku! Zvoní zadnímu pohonu hrana?

0

Nedávno proběhl v čínském velkoměstě Kanton tradiční autosalon. Zde jsme se dočkali velkého překvapení na stánku bavorského BMW.

BMW představilo další předokolku! Zvoní zadnímu pohonu hrana?

Ta zde prezentovala nový a do značné míry revoluční koncept s názvem Concept Compact Sedan. Jeho design pravděpodobně nikoho moc nepřekvapí. Jedná se o typické menší BMW, které se od svých ostatních bavorských bratrů odlišuje pouze menšími rozměry a řešením zádi. Zde najdeme totiž velmi krátký převis zadní nápravy a značně se svažující střechu, což v kombinaci se dlouhou „svalnatoukapotou a výrazným bočním prolisem navozuje dojem opravdových sportovních ambic.

Budoucí řada 1

A v čem, že se jedná o tak revoluční vůz? Jistě jste si všimli, pro BMW, ne zcela typického umístění předních kol. Concept Compact Sedan je věrným předobrazem budoucnosti sedanů BMW 1. Zmíněné posunutí předních kol samozřejmě vypovídá o tom, že tento koncept, stejně tak jako řady 1, bude v budoucnu vybaven pohonem předních kol.

Nemusíme ale smutnit

Při pohledu na design vozu a na jeho nízkou světlou výšku je totiž jasné, že se rozhodně sportovních ambicí nijak nevzdává. A to, že už v zatáčkách nebude tolik pohazovat zadkem jistě nebude zákazníkům, kteří zatouží po malém sedanu příliš vadit.

Kontrastní ale očekávatelný

Pokud nahlédneme do interiéru, jistě vás zaujme silný kontrast šedé, černé, bílé a křiklavě oranžové barvy. Ta prostupuje detaily jak na palubní desce, tak i na sportovně laděných sedadlech. Jiného překvapení se na palubní desce už nedočkáme. Jedná se o klasiku s minimalistickým designem, tolik typickým pro kabiny vozů s vrtulí ve znaku.

Dočkáme se i čtyřkolky

Pod kapotou budoucích vozů řady 1, budou bít benzínové i dieselové tříválce a čtyřválce. Nezůstane ale jen u pohonu předních kol. Silnější motorizace bude totiž možné spárovat s pohonem všech kol.

Zdroj fotografií: BMW

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články