Domů » Pro řidiče » Bojíte se operativního leasingu? Ukážeme vám, že nemusíte

Bojíte se operativního leasingu? Ukážeme vám, že nemusíte

0
Bojíte se operativního leasingu? Ukážeme vám, že nemusíte

Jak operativní leasing funguje?

Při nákupu nového vozu volí většina Čechů možnost nákupu na leasing. Pomalu ale přibývá zákazníků, kteří dávají přednost službě, kterou známe pod názvem operativní leasing. Ačkoli o tomto způsobu financování slýcháme v dnešní době poměrně často, existuje stále mnoho řidičů, kteří o tomto způsobu financování nemají dostatek informací. Pojďme se společně podívat na to, jak vlastně operativní leasing funguje.

 

Jaké starosti vám ubydou?

Operativní leasing se dá zjednodušeně charakterizovat jako pronájem nového vozidla bez následného odkupu. Po ukončení splácení tedy vůz nepatří vám, ale i nadále leasingové společnosti. Tento fakt mnoho řidičů odrazuje. Je ale zapotřebí si uvědomit, že v rámci splátek operativního leasingu jsou již zahrnuty náklady, které v případě běžného leasingu zahrnuty nejsou a navyšují vaše výdaje, spojené s nákupem vozu. Mezi tyto výdaje patří servisní náklady, náklady v pneuservisu, zákonné a havarijní pojištění, dálniční známka, silniční daň, asistenční služba a tak dále.

 

Jak to celé funguje?

Zjednodušeně můžeme tedy říci, že při využití operativního leasingu do auta pouze doplňujete pohonné hmoty a o víc se nestaráte.  A jak celý proces využívání operativního leasingu funguje? Na začátku celého procesu je samozřejmě nutné si specifikovat o jaký vůz má klient zájem. Je tedy zapotřebí konkrétně vybrat značku, model, výbavu, motorizaci a systém zabezpečení vozu. Následuje domluva ohledně podmínek leasingu. Ty zahrnují smluvení délky leasingu, maximální povolený nájezd z rok, zvolení vhodné pojistky a dalších leasingových podmínek.

 

Je očividné, že operativní leasing rozhodně stojí za zvážení. Je ovšem třeba nenechat se ošálit superlativy a jednat jen s opravdovými profesionály.

 

Zdroj: HERTZ Lease

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...