Domů » Pro řidiče » České rodiny preferují SUV v bílé barvě

České rodiny preferují SUV v bílé barvě

0

Sháníte rodinný vůz a stále váháte mezi SUV a MPV? V posledních letech si motoristé oblíbili vyvedenější modely SUV díky jejich bezpečnosti a perfektnímu vzhledu. Modely MPV český zákazník pomíjí, což je u vybraných provedení škoda. Kvalitní vozy, které nabízí například značky Citroën, Škoda nebo Peguot, jsou v západní Evropě stále žádané. Pojďme se podívat na základní rozdíly mezi SUV a MPV.

České rodiny preferují SUV v bílé barvě

Zajděte se podívat do speciálního SUV Centra

Český zákazník dává dle statistik AAA AUTO přednost SUV před MPV. Rodiny s dětmi si oblíbily vůz s pohonem na všech čtyř kol a mezi nejprodávanější patří jednoznačně Kia Sportage, Hyundai iX35 či Volkswagen Tiguan. Ze široké nabídky SUV si zákazník vybere v perfektním centru SUV & terénních vozů AAA AUTO. Autosalon se rozhodl vyčlenit vozy ze své nabídky právě díky velkému zájmu zákazníků a koncentruje je na ploše 4000 m2. Zájemci, kteří uvažují o koupi SUV, by měli do tohoto speciálního centra, kde se prodají skoro dvě auta denně, zavítat. Čeká na ně velký výběr kvalitních modelů za přijatelné ceny.

Jak vypadá ideální rodinný vůz?

Nejvíce zákazníky přitahuje automobil s dieselovým motorem, u kterého vidí vysokou úsporu spotřeby a náklady na jízdu tím sníží. Z barev se nejvíce prodává černá, šedá a bílá. Ta je poslední dobou velkým módním hitem. Rodiny volí SUV, jelikož se vyznačují vysokou bezpečností a komfortním prostorem. Mezi top prodávané patří Kia Sportage, Hyundai ix35, Škoda Yeti a Nissan Qashqai. Ze značek téměř 15 procent spotřebitelů sáhne po Hyundai, 13 procent odjíždí ve vozu Kia a desetina volí Nissan.

Povedené MPV se vyrábí v Německu nebo ve Francii

MPV (Multi-Purpose Vehicle, víceúčelové vozidlo) nabízí variabilní uspořádání prostoru. Víceúčelová vozidla jsou pro rodiny s dětmi vhodná z hlediska zavazadlového prostoru a velikosti interiéru. Mezi oblíbená patří Škoda Roomster, Hyundai ix20, Citroën Berlingo. Otestujte vozy v autobazaru a vyberte pro vaši rodinu ten nejlepší.

Výhodou MPV je prostorná karoserie, velký zavazadlový prostor a často až sedm míst k sezení. Oblibu získaly také u cyklistů, kteří do interiéru naloží několik kol a vyrazí na výlet po Evropě. Automobily se hodí po cestování na silnicích, do terénu s nimi není vhodné jezdit.

SUV přitahuje bezpečností a prostorným interiérem

Klasické SUV (Sport utility vehicle, sportovní užitkové vozidlo) je dražší variantou rodinného vozu, avšak o to bezpečnější. Pro rodinu nabízí komfort a pohodlné upoutání až tří dětských sedaček vedle sebe.

Předností je prostorný interiér, bezpečnost, pohon na všechny čtyři kola. Mezi modely SUV najdete rozdíly ve velikosti, odhlučení motoru, objemu zavazadlového prostoru a vše se odvíjí v závislosti na ceně auta.

Všestranné SUV Škoda Yeti se řadí k vyhledávaným modelům. Oblíbený Hyundai ix35 nabízí perfektní design i interiér, ale výrazně zaostává v benzínových motorech. Perfektní Nissan Qashqai je mezi spotřebiteli jedním z nejvyhledávanějších SUV, ale již je znát starší rok výroby. Dacia Duster spotřebitele láká nízkou cenou. Kia Sportage se stala v Evropě nejprodávanějším modelem značky Kia, poradí si s lehčím terénem a vypadá perfektně.

Zákazníci si vyberou z široké palety aut a při nákupu bude vždy podstatná konečná cena vozidla. Kvalitní a dobře vybavené SUV rodina pořídí v cenové kategorii od 200 000 do 300 000 Kč. Perfektní zánovní vozy se pohybují kolem 400 000 Kč až 500 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články