Domů » Pro řidiče » České silnice zrychlují hned na sedmi úsecích

České silnice zrychlují hned na sedmi úsecích

0

O změnách a úpravách silničních nařízení slyšíme dnes a denně. K určitým změnám také pravidelně dochází a pro řidiče není vždy jednoduché se v těchto změnách orientovat. Věděli jste například, že v minulém měsíci byla upravena maximální povolená rychlost hned na sedmi úsecích silnic první třídy v okolí velkých českých měst?

České silnice zrychlují  hned na sedmi úsecích

 

Z 90 na 110 km/h

Již od konce minulého měsíce byl navýšen limit maximální povolené rychlosti z 90 na 110 km/h. Tato změna proběhla v rámci překvalifikace těchto komunikací na silnici pro motorová vozidla, označenou modrou značkou s bílým autem.

 

 Zrychlení není zadarmo

Původně mělo touto změnou projít zhruba 24 úseků, které vytipovala speciální komise, sestavená ministerstvem dopravy. Následné kroky již byly a jsou pouze v režii měst a obcí, do jejichž kompetencí spadá správa těchto úseků. Ty přitom musí pamatovat na vzorný technický stav komunikace, osazením správnými svodidly, ale i dostatečné dopravní značení. Jen pořízení nových dopravních značek, označující nově silnici pro motorová vozidla s maximální povolenou rychlostí 110 km/h, vyšlo obce na jeden milionů korun. Není tedy divu, že ačkoli je na našem území poměrně velké množství čtyřproudých komunikací, peníze na jejich „zrychlení“ našly pouze velká města jako jsou Brno, Olomouc, Plzeň, Hradec Králové a Pardubice.

 

Víte jak správně manipulovat s klimatizací? Rozhodně nepromeškejte náš článek, který vám poví jak na to!

 

Foto: geograph.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články